З травленням пов’язано безліч міфів, багато з яких досить давні, але до цих пір не розвіюються. Пропонуємо найпоширеніші з них.
Стравохід являє собою конвеєр довжиною в 40 м, і на кожній його ділянці йде переробка їжі. Спочатку ми пережовуємо і ковтаємо їжу, а стравохід перистальтичними рухами відправляє в шлунок. Там їжа змочується шлунковим соком, по суті, соляною кислотою, яка вбиває всі мікроби. Виходить, що головна функція шлунка полягає у знищенні бактеріального забруднення їжі. Це означає, що в глобальному сенсі в шлунку травлення не відбувається.
Основні процеси травлення відбуваються в дванадцятипалій кишці, куди виходять протоки найважливіших травних залоз. Підшлункова залоза виділяє ферменти, які впливають на вуглеводи, білки і жири у складі їжі. Жовчний міхур перетворює жовч на дрібні крапельки і емульгує жир, який опинився в нашому організмі. Саме у дванадцятипалій кишці їжа перетворюється на прості речовини, які легко засвоюються організмом.
У дійсності гази — це результат хімічного процесу взаємодії травних ферментів та інгредієнтів, які надходять разом з їжею. Виділяють гази і бактерії, що живуть в нашому кишечнику. Тому газоутворення — це цілком фізіологічний процес, кожна людина щодня в нормі виділяє 2–3 літри газів. А самими газотвірними продуктами є ті, які викликають бродіння: виноград, квашена капуста, житній хліб, макарони з борошна вищого сорту.
Відчуття печії викликається викидами шлункового соку в стравохід, якщо є проблеми з шлунком. Якщо, рятуючись від печії, випити молока, то в перший момент кислота дійсно нейтралізується. Але це триває недовго, оскільки далі вміст шлунка сквашує молоко і воно перетворюється на кисле. А саме сквашене молоко викликає нове надходження шлункового соку в стравохід, чим ще більше збільшує печію.
Щоб позбутися печії, найкраще випити слабкий содовий розчин, який нейтралізує кислоту.
Насправді продуктів, що спалюють жир, не існує. Деякі продукти у поєднанні з кофеїном на короткий час підвищують швидкість метаболізму, але не допомагають знизити вагу.
На ділі такий десерт може застрягти в переповненому шлунку. Крім того, це може викликати болі в животі і підвищене газоутворення (варто згадати наші відчуття після традиційних святкових застіль). Фрукти та солодощі краще їсти між прийомами їжі.