Зригування та блювання

Якщо дитина зригує одразу після годування невелику кількість молока, що не зсілося, матері не потрібно хвилюватися, оскільки це – фізіологічний процес.

Особливості функціонування шлунка у дитини на перших місяцях життя є такими, що зригування можуть виникати часто. Однією з причин є те, що немовля заковтує під час годування повітря. Тому слід перед годуванням класти дитину на животик, щоб звільнити її кишківник від газів. А через три хвилини годування потрібно дуже обережно перервати і пригорнути дитину до свого плеча у вертикальному положенні: однією рукою підтримувати голову і спину, а іншою – сіднички. Необхідно потримати так, поки маля відригне повітрям (мати почує характерний звук), після чого можна продовжити годування. Закінчивши годування, дитину знову слід потримати вертикально.

Якщо зригування відбувається постійно, то догодовувати дитину потрібно з ложечки. І дуже важливо належно стежити за її вагою. Якщо маля достатньо набирає у вазі, то зригування не страшні. А у випадках, коли вага немовляти не збільшується, водночас з’являються закріпи, сечовипускання відбувається рідше, треба обов’язково звернутися до лікаря, оскільки це може бути симптомом якогось захворювання.

Блювання

Блювання, на відміну від зригування, відбувається не одразу після годування. Мати має серйозно поставитися до цього: блювання може бути першою ознакою захворювання дитини.

Раптове блювання

Раптове блювання або зригування може означати початок гострого захворювання – запалення вуха чи ниркових мисочок, легень тощо. Треба терміново звернутися до лікаря.

Блювання та зригування у перші години чи дні життя свідчить про аномалію у функції травного каналу. Дитину має оглянути лікар.

Тривале блювання

Тривале блювання натщесерце і водночас підвищений апетит вказує на те, що дитина хвора на гельмінти, тобто її організм забруднений глистами. Треба порадитися з лікарем, коли і як можна лікувати дитину.