Тіло людини схоже на заведений годинник: багато його функцій працюють сильніше чи слабше в залежності від часу доби, від чергування дня і ночі. Серед таких механізмів кров’яний тиск, число серцевих скорочень, температура тіла, активність імунної системи. Вчені встановили, що навіть легені працюють краще в період з 16.00 до 17.00.
Крім того, вчені встановили, що годинник нашого організму виконує набагато більше завдань, ніж ми думали раніше. Вчені з центру наукових досліджень у Страсбурзі з’ясували, як організм, що відбиває ритм в гіпоталамусі нашого мозку, передає сигнали клітинам і тканинам нашого тіла.
Отже, дослідники визначили, що як тільки ми прокидаємося, сітківка очей визначає наявність або відсутність світла. Сигнал передається в мозок і далі надходить до клітин окремих органів. Спеціальні гормони сигналізують про настання голова або сну, але і вони діють за наказом гена з «говорячою» назвою Clock.
Тепер дослідникам вдалося зрозуміти, як працює ген Clock. Він виробляє білок, який діє всередині кожної клітини, приводячи в дію гени, відповідальні за різні функції. Це запускає процеси відчуття голоду, сну, змінюється температура тіла і т. п. Схоже навіть, що Clock напам’ять знає весь ланцюжок ДНК і натискає на певні кнопки, щоб домогтися потрібного ефекту в будь-яку годину дня і ночі. Вчені прийшли до висновку, що саме Clock управляє центральним механізмом процесів, що протікають в людському тілі.
Відтепер знання про вплив гена Clock на діяльність інших генів допоможе вченим боротися з порушеннями сну і збоями біологічних часових ритмів при авіаперельотах на великі відстані. Також експерти тепер змогли пояснити, чому деякі ліки приносять користь, якщо їх приймати в певні години, але виявляються марними і навіть шкідливими, якщо приймати їх в недозволений час.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.