Серце жінки болить по-іншому

Жіноча смертність унаслідок серцевих захворювань збільшується з кожним роком. Будь-яка жінка може стати жертвою хвороби серця.

Ще недавно в медицині існувало упередження, що у жінок серцеві напади часто носять соматичний характер, мається на увазі, що свої почуття і емоції вони несвідомо конвертують у фізіологічні симптоми. Однак тепер вчені з’ясували, що у чоловіків і жінок хвороби серця розвиваються по-різному.

Найчастіше, коли ми говоримо про серцевий біль, то маємо на увазі болі в грудях. Але у жінок це може бути і не біль у грудях. Коли жінки щось відчувають, вони можуть називати це «нездужанням», «тяжкістю», але не болем. Крім того, больові відчуття, викликані нездоровим серцем, можуть бути навіть в спині між лопатками, але не в грудях. Також жінки можуть думати, що ці сигнали не представляють великої небезпеки, так як вони «не виглядають» як серцевий напад. У той же час краще звертати уваги на будь-які симптоми, а консультація лікаря-кардіолога повинна бути своєчасна.

Фахівці відзначають, що жінки говорять про свої почуття набагато частіше, ніж чоловіки, але до лікаря звертаються рідше. До речі, замість підтвердження діагнозу лікар може розповісти їм про атипові симптоми тривоги або впливу на самопочуття стресових факторів. Але відбувається це не тому, що доктор приймає пацієнтку за симулянтку, яка прагне звернути на себе увагу, але тому, що ознаки типової стенокардії у неї не виявляються. Дійсно замість болю в грудях жінка може відчувати тяжкість і тиск в області епігастрії або навіть печію.

У зв’язку з настільки помилковими і неявними ознаками серцевих хвороб, жінки повинні більш ретельно поставитися до своїх симптомів, про що попереджає і доктор Аарон Файнголд, директор відділення кардіології в лікарні імені Джона Ф. Кеннеді в Нью-Джерсі. Як часто буває, побувавши у лікаря і не виявивши у себе ніяких проблем з серцем, жінка спокійно відправляється додому… щоб померти там від інфаркту. Лікарі також припускають, що жінки середнього віку рідше проходять процедури ангіопластики і стентування, так як їх скарги не сприймаються настільки ж серйозно, як чоловічі. Справа в тому, що прийнято вважати: ризик серцево-судинної недостатності підвищується у них тільки в період постменопаузи.

Які ознаки серцевих захворювань у жінок?

Самою явною ознакою є почуття постійної і сильної втоми, навіть після багатогодинного сну. До інших ознак належать такі:

  • проблеми з диханням,
  • безсоння,
  • почуття тривоги або нервозність,
  • незвичні головні болі,
  • біль у грудній клітці,
  • відчуття тяжкості, тиску, печіння в грудях,
  • біль у спині, між лопатками,
  • біль або утруднення в грудях, що розповсюджується в щелепу, шию, плечі, вуха або м’язи рук,
  • біль в животі вище пупка.

Якщо ви помічаєте у себе будь-який з названих симптомів, не чекайте, що «саме пройде»! Краще час звернутися до кваліфікованого фахівця, який призначить оптимальне лікування.