Досить часто в подружніх парах розпалюються суперечки про те, кому вночі вставати до дитини або хто менше втомлюється і повинен більше займатися домашнім господарством.
Погодьтеся, такі питання, періодично піднімаються в кожній родині. Чоловіки і жінки постійно розходяться в думках, хто менше висипається і більше втомлюється. Однак ясність у ці питання допомогли внести вчені дослідження, які ми сьогодні розглянемо.
При цьому вважається, що чим більше ви «користуєтеся» своїм мозком протягом дня, тим більше часу йому необхідно на відновлення. Директор Центру дослідження сну при університеті в Лафборо професор Джим Орну встановив, що фізично середньостатистичній жінці потрібно на 20 хвилин більше сну, ніж чоловікові. Вся справа в тому, що мозок жінки більш гнучкий і багатозадачний, тому використовується в рішеннях одночасних комплексних завдань, що стає причиною більшої його стомлюваності і вимагає більшого часу сну для відновлення. Тим не менш, час, який потрібний конкретному чоловікові або конкретній жінці, може коливатися в межах від 6 до 8 годин.
Дослідники з Університету Дьюка встановили, що жіночий сон повинен бути довше чоловічого для підтримки в тонусі серцево-судинної системи і для нормального самопочуття в цілому. Нестача сну може стати причиною стресу, виникнення захворювань серця, а також цукрового діабету 2-го типу. Така залежність більше простежується у жінок, ніж у чоловіків.
«Ми виявили, що для жінок поганий сон пов’язаний з високим рівнем психологічного стресу, ворожості, депресії і гніву, в той час як у чоловіків ці симптоми не були пов’язані з якістю сну», — розповів провідний автор дослідження психіатр Едвард Суарез з Університету Дьюка.
Причина в тому, що жінки більш сприйнятливі, сильніше реагують на стреси, ніж чоловіки, а підвищена нервова збудливість перешкоджає розслабленню, яке передує сну.
Науково також доведено, що жіночий сон більш легкий і неспокійний, ніж чоловічий, а кора мозку відновлюється тільки під час фази глибокого сну. Прокинувшись серед ночі, жінці набагато складніше знову заснути. Дослідження показали, що найбільш сприятливий період для глибокого сну — рання ніч, потім сон стає більш чуйним до зовнішніх подразників.
Цікавий факт: з’ясувалося, що під час сну не відпочивають тільки очі, які постійно стежать за персонажами ваших сновидінь.