Зелені доктора

Так повелося ще з глибокої давнини, що людина прикрашала своє житло рослинами. Відчуваючи себе єдиним цілим з природою, людина приносила її частину в дім. Але чи тільки естетика привертала наших предків в рослинах? Сучасними вченими встановлено, що дерева та кімнатні рослини мають цілий комплекс корисних властивостей.

Рослини і повітряне середовище

На жаль, нас оточує повітряне середовище, яке не назвеш ідеальним. Величезне число бактерій міститься у звичайному пилу, але це ще півбіди: часто повітря приміщень містить хімічні сполуки, що виділяються меблями, будматеріалами, вихлопними газами. Сьогодні все частіше людина скаржиться на погане здоров’я, і ​​не дивно, адже неякісне повітря містить більше 1000 шкідливих речовин, 250 з яких високотоксичні, а 15 – канцерогенні, тобто сприяють розвитку онкологічних захворювань. У повітряному середовищі також розмножуються так звані умовно-патогенні мікроорганізми, наприклад, стафілокок, мікроскопічні цвілеві гриби.

Такі організми, потрапляючи в сприятливі умови, осідаючи на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів, здатні викликати гострі респіраторні захворювання, а також алергічні реакції.

Враховуючи стрімке поширення шкідливих мікроорганізмів у повітряному середовищі, вченими були розроблені різні технічні засоби, але навіть вони не здатні досить очистити повітря. Порятунок медики бачать у кімнатних рослинах, які виступають фільтром хвороботворних бактерій.

Як виявилося, рослини виділяють летючі з’єднання, які мають фітонцидні властивості — здатність пригнічувати життєву активність мікробів.

Виходить, що кімнатні рослини – не просто німе озеленення, а наші мовчазні друзі, правильне ставлення до яких здатне принести багато користі здоров’ю. Так, всім відоме кавове дерево має фітонцидні і лікувальні властивості — воно на 30% знижує рівень шкідливих мікроорганізмів у житловому приміщенні.

Доведено, що летючі речовини цієї рослини створюють благотворний вплив на роботу серця, а ароматна м’якоть плодів здатна зміцнити серцевий м’яз.

Сьогодні модно тримати в квартирах деревце лимона або інших цитрусових. І якщо ви помітили у своїй розумовій діяльності прогрес, не дивуйтеся, так як ці рослини підвищують амплітуду біострумів мозку. Запах листя лимона надає відчуття бадьорості, покращує загальний стан, а крапля ефірного масла лимона швидко знижує підвищений кров’яний тиск.

Вельми поширена герань запашна заспокоює нервову систему, її рекомендується вирощувати в кімнатних умовах при порушеннях сну і підвищеної емоційної збудливості.

Але якщо ви хочете отримати максимальний ефект очищення повітря від рослин, забезпечте їм оптимальні умови існування, які передбачають придатне для них освітлення, температуру, вологість, склад грунту.

Рослини та біоенергетика

Ще в 70-х роках минулого століття біоенергетика вважалася лженаукою. Але вчені воронезького Чорноземного інституту моніторингу земель і екосистем створили «Еніоцентр», метою якого стала реабілітація біоенергетики як науки. У процесі досліджень вчені довели, що рослини мають свої біополя, і навіть кімнатні рослини, як живі організми, здатні виділяти енергію в різних областях ультрафіолетового спектру.

Одним з відкриттів став факт, що рослини є самими «комунікабельними» живими організмами на планеті. Вони здатні спілкуватися як між собою, так і з тваринним світом, частиною якого є і людина.

Воронезькі вчені провели унікальний експеримент у звичайній квартирі, де розташували вазони з урахуванням фен-шуй, індійської методики Васту і беручи до уваги російські народні прикмети. Результати стали не просто несподіваними, а сенсаційними.

Як виявилося, рослини, як і люди, можуть проявляти «вампіризм», бути нейтральними і заряджати енергією.

Такі висновки вимагають ретельно вибирати рослини для будинку і квартири. Насамперед, прислухайтеся до свого внутрішнього голосу — ви можете завдяки інтуїції визначити, підходить вам цей вазон чи ні.

Пам’ятайте, що всі рослини – живі організми, що володіють сильним біополем, що впливає на людину. Домашні квіти активно беруть участь у формуванні енергоінформаційної структури вашого житла. Від того, як правильно ви підберете рослини і будете доглядати за ними, залежить атмосфера в будинку і самопочуття його мешканців.