На шкільному медичному огляді вашій дитині поставили діагноз «сколіоз». Що несе з собою дане порушення і чи варто негайно починати лікування? Чи такі жахливі наслідки сколіозу, як кажуть медики?
З кожним роком число хворих збільшується, а всьому виною малорухливий спосіб життя біля екранів комп’ютерів і телевізорів і неправильне харчування. Вважається, що сколіоз — хвороба дітей, але проблема його до цих пір не вирішена, тому з упевненістю можна сказати, що в дорослому житті людина продовжує страждати від нього.
Свідомі дорослі, дивлячись на своїх скоцюрблених біля комп’ютерів дітей, часто нагадують їм: «Сядь прямо!», «Не горбся!». Але, на жаль, підлітки ще слабо уявляють собі наслідки неправильного способу життя, результатом якого стає сколіоз. А прогноз зовсім невтішний, адже деформація хребта стає причиною систематичних болів, легеневої та серцевої дисфункції, поглиблюються вже наявні захворювання внутрішніх органів, з’являються неврологічні прояви.
Виявляється, сколіоз — це не просто ортопедичне захворювання, що впливає на порушення функцій організму, це ще й велика косметична проблема (за статистикою 60% всіх хворих на сколіоз — жінки), і саме тому він стає психологічною та соціальною проблемою.
Вже з перших місяців життя батьки повинні піклуватися про правильний розподіл навантаження в опорно-руховому апараті. Що це означає? Не варто дитину саджати раніше, ніж вона це зробить сама, не можна її весь час носити на одній і тій же руці, водити за одну і ту ж руку. Коли малюк підросте і вже зуміє сам займати себе, йому треба підбирати меблі по зросту, забезпечити достатній простір на робочому столі.
Якщо говорити про профілактику сколіозу у дитини, то це також правильна посадка за партою, заняття спортом і загальне формування стереотипів про активний спосіб життя. Запам’ятайте, для повноцінного розвитку скелета і м’язової тканини дитина повинна рухатися не менше 4–6 годин на день.
Своєчасна профілактика завжди розумніша, ніж потім тривале лікування не тільки сколіозу, а й усіх тих неприємностей, які він здатний надати організму. Але якщо все ж сколіоз не минув вашої дитини, значить, якнайшвидше необхідна консультація лікаря: чим раніше розпочато усунення проблеми, тим легше ви впораєтеся з нею і будете далі насолоджуватися життям.