Зі своєї практики народного лікаря скажу, що ставлення організму до капусти іноді навіть допомагає поставити діагноз.
Тим, у кого хвора підшлункова залоза, капуста протипоказана, бо викликає почуття тягаря під грудьми, відрижку, посилення метеоризму. Але капуста показана хворим на подагру, водянку, вона має сечогінні властивості й виводить уратні солі, нормалізуючи водно-сольовий обмін. Свіжа капуста, з’їдена ввечері, поглиблює сон, заспокоює нервову систему. Подрібнена свіжа й квашена капуста регулює роботу кишківника, посилює секрецію шлункового соку, поліпшує травлення. Не протипоказана капуста хворим на діабет, бо містить незначну кількість вуглеводів. Завдяки тому, що в ній багато калію, капусту радять вживати хворим на серце. Вона поліпшує роботу серця.
Лямблії в печінці: пити по півсклянки розсолу щодня за півгодини до вживання їжі.
Геморой: пити по дві склянки розсолу квашеної капусти на добу.
Пупкова грижа у дітей: марлю, змочену в соку кислої капусти, класти на грижу, а зверху притиснути зрізом сирої картоплини. Закріпити пов’язкою. Мінімальна тривалість процедур – один місяць.
Токсикоз вагітності: організм вагітності зазвичай просить чогось кисленького, а це для того, щоб послабити прояви токсикозу. У давнину майбутнім мамам давали пити капустяний розсіл.
Алкогольне сп’яніння: здавна знімали алкогольний синдром склянкою капустяного розсолу. Якщо шлунок «після вчорашнього» здатний щось сприймати, то можна з’їсти трохи картоплі з капустою.
Жовчнокам’яна хвороба: тричі на день за півгодини довживання їжі пити по 100 мл соку квашеної капусти. Лікування тривале.
Від хвороб печінки: півсклянки розсолу і стільки ж свіжого томатного соку змішати і тривалий час пити по 3-4 рази на день після вживання їжі.
Бронхіальна астма: кисла капуста здатна пом’якшувати силу нападу цієї хвороби. Особливо добрі наслідки бувають у тому разі, якщо пацієнти посилено харчуються салатом із кислої капусти, цибулі та часнику.
Короста: змочувати хворі місця соком квашеної капусти.
Глисти у дітей: квашена капуста може бути доступним засобом лікування від глистів. Залежно від віку, дитина повинна з’їдати 2-3 рази на день по 100-200 г кислої капусти, бажано, окремо від інших страв.
Для сухої шкіри з пігментними плямами – змазати обличчя олією, потім накласти «капустяну кашку». Для жирної шкіри – подрібнену квашену капусту накласти на обличчя, через 20 хвилин зняти і змастити шкіру медом.
Капустяний сік зміцнює тонке й посічене волосся. Шкіру голови змащують соком капусти, розведеним навпіл із соком шпинату.
Наталія Земна