Мікроорганізми, що мешкають в нашому кишечнику, бувають корисними і не дуже. Корисні бактерії допомагають перетравлювати їжу, засвоювати вітаміни і білки, в той час як шкідливі харчуються продуктами бродіння і виробляють продукти гниття, отруюючи організм.
Якщо людина буде підтримувати здорову мікрофлору кишечника, це забезпечить їй не тільки гарне самопочуття, а й тривале життя. Вчені довели це на прикладі плодових мушок. Суть експерименту полягала в тому, що вчені запропонували змінити симбіотичні відносини бактерій і клітин, що вистилають кишечник.
Дослідження показали, що в міру старіння в кишечнику починаються ознаки окислювального стресу, запалення, неправильної роботи імунної системи та інтенсивного розмноження стовбурових клітин. Всі ці фактори в комплексі впливають на мікрофлору. Так, у міру дорослішання у мушок кількість бактерій значно зросла. Якщо те ж відбувається в організмі людини, то це загрожує запальними захворюваннями.
Подібний дисбаланс відбувається з постійною активації гена стресової відповіді, який пригнічує активність молекул PGRP-SC. В результаті розвивається імунний дисбаланс, а також спостерігається збільшення числа бактерій, що викликають запалення і включають в себе вироблення вільних радикалів.
Ці радикали призводять до активного виробництво стовбурових клітин, що провокує розвиток епітеліальної дисплазії, передракового стану. У ході дослідження виявлено, що при збільшенні експресії PGRP-SC в клітинах епітелію кишечника, мікробний баланс відновлюється, а процес поширення стовбурових клітин частково пригальмовується. Таким чином, збільшення експресії PGRP-SC дозволяло збільшити тривалість життя мушок. Медики стверджують, що аналогічні процеси відбуваються і в кишечнику людини.