Кров — елемент організму, який розносить кисень по всьому тілу, переносить поживні речовини, в ньому відбуваються захисні реакції і багато інших процесів. А також це загадкова рідина, багато таємниць якої до цих пір не розгадані медициною. Деякі хвороби органів кровотворення можуть «спалити» людину буквально за лічені місяці.
Здорова кров — це гарантія загального здоров’я організму. Це досить в’язка рідина, при цьому в’язкість її визначається вмістом еритроцитів і розчинених у ній білків. Саме в’язкість визначає швидкість, з якою протікає кров по судинах, а також артеріальний тиск.
У медицині існує ціла наука, гематологія, що вивчає клітини крові і кровотворні органи. Основною метою гематології є встановлення змін крові, які зустрічаються при найрізноманітніших захворюваннях, що важливо для діагностики інфекційних, хірургічних, гінекологічних і багатьох інших захворювань.
Кров виконує в організмі величезну кількість функцій, тому здорова кров – це хороше самопочуття і здоров’я. Тому так важливо зберігати її протягом життя. На жаль, ми рідко замислюємося про це, не стежимо за тим, що їмо і п’ємо, а потім шукаємо причини тих чи інших недуг…
Вчені виявили прямий взаємозв’язок групи крові людини з її раціоном, способом життя і станом здоров’я.
У східній медичній практиці дієтологи складають меню для людини в суворій відповідності з групою крові. Японці стверджують, що у кожної людини на рівні генів закладені як схильність до певного набору продуктів, так і індивідуальна непереносимість деяких з них.
Вважається, що харчування по групі крові сприяє позбавленню від зайвих кілограмів, поліпшенню роботи імунної системи і шлунково-кишкового тракту
Ось приблизні списки рекомендованих продуктів.
• I група крові («мисливець»). У стародавніх людей була тільки одна група крові — перша. Харчувалися в той час в основному м’ясом. Тому і пропонується їсти багато м’яса і риби і скоротити споживання вуглеводів.
• II група крові («землероб»). Людина освоїла землеробство, в раціоні харчування з’явилося багато рослинної їжі. Слід харчуватися рослинною їжею і рибою, скоротити кількість молочних продуктів у раціоні і повністю виключити з нього червоне м’ясо (яловичину, баранину).
• III група крові («кочівник»). Потім був період активної міграції і приручення тварин, людина почала вживати в їжу молоко. Рекомендується м’ясо (тільки не курка і свинина), молочні продукти, овочі та фрукти.
• IV група крові («змішаний тип»). Четверта група з’явилася в результаті змішування другої і третьої груп. Треба скоротити вживання червоного м’яса, шинки і бекону, гречки, кукурудзи та пшениці.
Контролювати стан крові, відстежувати її здатність виконувати численні життєво важливі функції допомагають в медицині аналізи крові.
Аналіз крові відображає стан всіх систем організму, допомагає виявити будь-які неполадки в їх роботі. На основі цих результатів лікар зможе підібрати правильне лікування.