Проблеми зі сном турбують чималу частину людства, і причини безсоння можуть бути самі різні: стреси, кофеїн, шум сусідів, неонові вивіски за вікном і т. п. Регулярний недосип лише посилює проблеми зі здоров’ям і обертається кошмарами і хронічним безсонням.
На сьогоднішній день фармакологія пропонує чималий перелік снодійних препаратів, але більшість з них викликають звикання. Та й до чого звертатися до засобів, здатних викликати алергію та інші побічні явища, коли природа дарує нам чимало засобів, які допомагають заспокоїтися і міцно заснути?
Ця рослина, здавна застосовувалося, як снодійне. Його усипляючі властивості сильніші, чим у валеріани. Пустирник покращує сон, знімає тривогу, регулює серцебиття і роботу травної системи. Відвар з кропиви собачої корисний при невралгії і хронічній втомі.
Ця рослина входить до складу багатьох снодійних добавок. Настоянку або таблетки рекомендується прийняти за півгодини до передбачуваного сну. Валеріана має здатність впливати на вироблення сератонина і гаммааміномасляної кислоти, а це сприяє зниженню тривоги, втоми і правильним метаболічним процесам в мозку.
У звичному для нас поданні хміль – це головний компонент пива. Але також вчені давно вивчили його на предмет седативного ефекту. Століттями хміль використовувався для вирішення проблем зі сном. А в комбінації з валеріаною хміль допомагає поліпшити сон і скоротити час, необхідний на засинання.
Але все це не означає, що пиво – це відмінне снодійне. Доведено, що алкоголь порушує якість сну і з часом призводить до повного його розладу.
Чай з ромашки, настоянка або натуропатичні капсули – дуже щадні стимулятори сну. Тобто, ромашка навряд чи допоможе тим, хто страждає хронічним безсонням, але якщо просто не спиться, то цілком допоможе заспокоїтися і заснути.
Американські вчені недавно провели дослідження, яке довело, що звичайна вишня допомагає спати довше на цілих півтори години. Вишня має велику поживну цінність, а до складу соку входять мелатонін і триптофан, такі необхідні речовини для нормального процесу сну.
А ось китайські дослідники довели, що два ківі, з’їдені за годину до відправки в ліжко протягом чотирьох тижнів, здатні збільшити час сну на 13% і скоротити час прокидання ночами на 29%. А якщо врахувати, що ківі – багате джерело вітаміну С, то ваш імунітет до кінця місяця буде куленепробивним.
Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці-Подільському за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`яць-Подільський. Отримайте поради від наших лікарів щодо профілактики Вашого здоров’я.