Щастя і нещастя мають заразну природу, як грип. Це підтвердили вчені з Гарварду в результаті багаторічного дослідження.
Для вивчення цього питання вчені задіяли моделі, що застосовуються для вивчення інфекційних захворювань. Дослідження почалося ще в 1948 році, в ході якого вчені щорічно опитували 1880 учасників про їх емоційний стан, яке визначали як «задовільний», «нейтральний» і «незадовільний». Особлива увага приділялася тому, як змінювався емоційний стан людини в зв’язку з емоціями людей, з якими вони знаходилися в постійному контакті.
Аналіз даних показав, що щастя і нещастя можуть бути заразними, причому на тривалий термін. Було відзначено і те, що люди швидше відновлюються, повертаються в нейтральний емоційне стан, якщо раніше він був незадовільним. Дослідники відзначили, що «зараження» щастям зазвичай тривало близько десяти років, а від стану пригніченості люди «виліковувалися» за п’ять років. І хоча від пригніченого стану люди позбавляються швидше, він виявляється більш заразливим, ніж щасливий. Так, ризик кожного з нас впасти в депресію збільшується вдвічі лише після одне контакту з нещасною і сумною людиною. А ось шанси відчути прилив щастя після спілкування з позитивно налаштованою особою зростають на 11%. Також вчені помітили, що щастя більш спонтанне, ніж смуток.
Але те, що щастям і нещастям можна заразитися від інших людей, не означає, що можна перекладати всю провину на оточуючих. У більшості випадків наш емоційний настрій залежить від життєвих обставин і від сили нашого характеру, тобто – від нас самих.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.