Часто почуваєте нарікання: “Нирки такі підступні! Не болять, а от хвороб стільки – остеохондроз, подагра, гіпертонія…”
Але ж нирки не винні у тому, що їм довелося функціонувати, працювати в умовах, коли бактерії, такі як стрептококи і стафілококи, а також інша патогенна мікрофлора, ослаблювали їх. Особливо після захворювань, таких як грип, ангіна, скарлатина – після гострих інфекційних захворювань. Часто внаслідок цих захворювань найбільше постраждають дрібні судини нирок, які утворюють так звані клубочки. Це через них кров фільтрується, очищується від продуктів обміну, що накопичилися в ній.
Запалення клубочків (нефрит) може виникнути в одній або обох нирках, мати фокусний або розпливчастий характер, бути гострим або хронічним. У молодому віці часто виникає внаслідок застуди, тому навіть підлітки не застраховані від цього.
Через тиждень-два після гострої інфекції з’являється біль у попереку, слабкість, набряки на обличчі, зменшення кількості сечі, підвищення тиску. Цей стан триває місяць, два, три. Свідома про своє здоров’я людина звертає увагу на ці симптоми і консультується з лікарем, аналізує сечу. Лікує хворобу, щоб уникнути переходу у хронічну форму.
В Україні традиційно використовують березові бруньки для лікування ниркових хвороб. Найчастіше вони використовуються у вигляді настою. Проте важливо дотримуватися правильної дози, оскільки, якщо використовувати їх неправильно, це може завдати шкоди здоров’ю, подразнивши нирки, замість того, щоб лікувати. Оптимальна доза – одна чайна ложка бруньок на один літр окропу.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.