Нежить – неприємне явище, яке може наздогнати як в холодну пору року, так і в літню спеку. Позбутися його не так просто. Самі лікарі визнають, що єдиного ефективного лікування від нежитю не існує, не дивлячись на величезну кількість спеціальних препаратів. Незважаючи на попередження фахівців, краплі від нежиті і далі популярні, хоча б тому, що допомагають нам дихати і не гундосить з закладеним носом.
Найбільш популярними препаратами є нафтизин і галазолин. Ці засоби використовують мільйони людей, і в більшості випадків неправильно, а саме – надто часто і довго. Таке самолікування призводить не тільки до неефективності препарату, а й до розвитку самостійного захворювання носоглотки, при якому порушується тонус судин і з’являється відома багатьом «звична нежить», яке стає фактором ризику для розвитку інших хвороб.
Експерти попереджають, що судинозвужувальні краплі не рекомендується приймати більше трьох днів. Якщо вони не допомогли, то треба переходити на пом’якшувальні засоби – персикове масло, масляний розчин димедролу (особливо при алергічній нежиті), інгаляції.
Турботливі мами при перших ознаках нежитю у дитини відразу починають їй закрапувати нафтизин, і не можуть зупинитися, помилково вважаючи, що це кращий засіб від нежитю. Насправді краплі просто пробивають закладений ніс. Більш того, нафтизин не так нешкідливий, як прийнято вважати в народі: він належить до групи адреномілітичних препаратів. Захоплення подібними краплями загрожує наступними побічними ефектами: тривалим звуженням периферичних судин, підвищенням артеріального тиску, розширенням зіниць.
Перед тим як приймати будь-які лікарські препарати, тим більше, давати їх дітям, обов’язково необхідна консультація лікаря. Крім того, народна медицина пропонує безліч ефективних рецептів від нежитю, головне – не полінуватися, знайти їх і приготувати зілля.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.