Чи помічали ви, в якому положенні більшу частину часу перебуває ваше тіло? Погодьтеся, в основному, 8 годин на роботі ми сидимо і ще стільки ж проводимо вдома в положенні лежачи. Тобто, наш хребет весь цей час знаходиться в неправильному положенні, що може стати причиною різних захворювань. Напевно, багато хто з вас вже відчувають нездужання, пов’язані з цією проблемою.
Технічний прогрес суспільства, загальна автоматизація та комп’ютеризація — це добре. Сьогодні за допомогою новітньої техніки ми набагато швидше справляємося з різними завданнями, показуємо кращу продуктивність і маємо більше можливостей. Але сидяча робота за комп’ютером стає найголовнішим приводом для серйозних захворювань хребта.
Крім того, ми до такої міри звикли до суспільства комп’ютера, що не відмовляємося від нього і вдома і продовжуємо мучити наш хребет навіть у години відпочинку. Встаючи з-за комп’ютера, нам важко випростатися, болять зап’ястя, а спину пронизує дивний біль. Невже ви думаєте, що роки, проведені в такому положенні, пройдуть непомітно для вашої «підпірки»?
Що ж робити, щоб полегшити собі «закомп’ютерне» життя, якщо неможливо відмовитися від нього? В першу чергу, необхідно звернути увагу на те, на чому ви сидите. Стан хребта багато в чому залежить від того, як настроєний і як працює стілець. Стілець повинен мати підлокітники, які дозволять хоча б іноді зменшувати навантаження на хребет. Необхідна регуляція висоти стільця, щоб пристосувати його до свого росту: на ньому має бути зручно сидіти і мати можливість уперти ноги в підлогу таким чином, щоб коліна були злегка вище рівня стегон. На рівні попереку спинка стільця повинна мати невелику опуклість, можна покласти невелику подушку або згорнуту в валик ковдру. А ось на рівні грудей повинна, навпаки, знаходитися невелика увігнутість.
Що стосується стільниці, то вона повинна дозволяти покласти ногу на ногу. Однак часто сидіти в такій позі не рекомендується, тому що при ній блокується правильний кровообіг.
Велике значення має правильне розташування комп’ютерного екрану. Його треба встановлювати так, щоб він знаходився прямо на рівні очей.
Також треба завжди стежити за положенням, в якому ми сидимо. По-перше, спина повинна бути завжди випрямленою. Довге перебування в згорбленему положенні призведе до дефекту постави дуже швидко. По-друге, кожні півгодини треба вставати з-за комп’ютера, щоб розім’ятися — потягнутися, розігнути спину, зробити кілька помахів руками, покрутити головою, зробити декілька нахилів в сторони.