За що полюбити перлову кашу?

Любителів перлової каші знайти не так просто, і це, не дивлячись на те, що відома вона з глибокої давнини і часто згадується в Біблії. У минулі часи перловка вважалася царською стравою. Але сьогодні, на жаль, страви з перлової каші не користуються популярністю в меню.

Перлова крупа – це очищені і відшліфовані цілісні ячмінні зерна. Назву свою вона отримала через схожість за кольором і формою з річковими перлами. Є у каші й інша назва – «мужицький рис».

Чим корисна перлова каша?

Виявляється, перловка вважається чемпіоном за змістом мінералів: калій, кальцій, залізо, мідь, марганець, нікель, цинк, молібден, кобальт, стронцій, йод, хром, бром і фосфор. Крім того, в перловій каші високий вміст вітамінів групи В, а також вітамінів А, D, E, PP.

Перловку ще називають «кашею краси», оскільки вона дуже корисна для жінок. Вся справа в тому, що її основне багатство – лізин – бере активну участь у виробленні колагену. Регулярне вживання страв з перловки зробить шкіру більш пружною, еластичною і допоможе позбутися від зморшок.

Багатий вміст

Завдяки високому вмісту фосфору перлова каша корисна для нормального обміну речовин, а також для формування скелета, особливо в період зростання. Дієтологи рекомендують перлову кашу всім, хто прагне скинути зайву вагу, так як вона низькокалорійна.

Перловка – натуральне джерело клітковини, яка життєво важлива для здоров’я і нормального функціонування шлунково-кишкового тракту. Експерти кажуть, що, багата натуральними білками, перлова каша має унікальну властивість: вона може запобігати різноманітним алергічним реакціям на харчові продукти та інші зовнішні подразники.

Перлова каша володіє потужною антибактеріальною і протимікробною дією, завдяки чому може використовуватися зовнішньо для лікування різних шкірних запалень і грибкових захворювань. Крім того, ця каша надає нашому організму спазмолітичний, обволікуючий, пом’якшуючий, сечогінний, відхаркувальний ефект.

До речі, з залишеної після замочування ячменю води вчені виділили речовину з антибіотичною дією – гордецін, який ефективний при лікуванні грибкових захворювань шкіри.

За допомогою перловки лікують захворювання молочних залоз, позбавляються від запорів, від ожиріння, кашлю та застуди.

Перлова крупа вимагає тривалого варіння, але прискорити цей процес можна, якщо попередньо замочити її на три години.

Як бачите, полюбити перлову кашу є за що, а якщо готувати з неї з фантазією, то перловка може стати вашою улюбленою стравою!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.