Протягом століть вчених цікавлять причини тривалості життя людини. Останнє дослідження показало, як змінювалася тривалість життя в 188 країнах з 1990 по 2013 роки. Паралельно експерти визначили 240 причин смерті.
У результаті з’ясувалося, що тривалість життя чоловіків і жінок за цей період зросла в середньому на шість років.
Як відзначають вчені, за останні роки відбулося зниження смертності в результаті серцево-судинних і онкологічних захворювань в розвинених країнах, а в країнах, що розвиваються відзначається зниження дитячої смертності та смертності новонароджених від інфекцій нижніх дихальних шляхів і діареї.
Найбільш неблагополучним у плані смертності є африканський регіон південніше Сахари, де тривалість життя за останні п’ять років знизилася на 5 років. Тут основними причинами смертності людей як і раніше залишаються ВІЛ-інфекція, малярія, туберкульоз.
Експерти склали список найбільш частих причин смерті для кожної країни. У топ хвороб з летальним результатом, як правило, повсюдно потрапляють ішемічна хвороба серця, інсульт і захворювання міокарда.
Дослідження показало, що в середньому тривалість життя збільшилася на 5,8 років для чоловіків і на 6,6 років для жінок. Якщо в 1990 році тривалість життя в Україні склала 69,8 років, то в 2013 році цей показник виріс до 74 років. Тобто в середньому життя людини щороку подовжується на 0,18 року.
Вчені Університету Вашингтона із задоволенням відзначили прогрес, результатом якого стало зниження смертності від різних хвороб і травм. У той же час фахівці усвідомлюють, що повинні зробити ще більше для подовження людського життя.