Вчені встановили, що причиною всіх хвороб є поведінка людини, а емоції лише підтверджують той чи інший діагноз. Хвороби можуть викликати то смуток і роздратування, то непомірну веселість. Всіма системами організму управляє головний мозок. Вчені говорять, що хвороби і емоції пов’язані психосоматикою – залежністю розвитку хвороб від нервових переживань. На думку фахівців, саме завдяки нервового перенапруження люди набувають в 60% випадків виразку шлунка і в 30% отримують інфаркти.
Але існує й інший зв’язок – соматичний, коли початок хвороби супроводжується несподіваними сплесками емоцій і частими змінами настрою.
В ході досліджень вчені встановили, яка емоція тягне за собою яку недугу. Якщо стримана і неемоційна людина стає меланхолійною, плаче через дрібниці, то у неї явно проблеми з серцево-судинною системою. Справа в тому, що порушення в прохідності судин або їх спазми приводять до гіпоксії тканин, в тому числі і мозку. У цьому випадку порушується живлення ділянки мозку, що відповідає за емоції, тому у людини проявляється неадекватна поведінка.
Якщо людина без причини сміється, надмірно балакуча і весела на зборах або в громадському транспорті, у неї явно гормональний збій. Фахівці кажуть, що це очевидна ознака ендокринного розладу, пов’язаного з порушенням вироблення статевих гормонів або гормонів щитовидної залози.
Якщо людина без причини запальна, то у неї, швидше за все, проблеми з серцем. Це може бути викликано деякими видами аритмій або порушеннями провідності міокарда.
При прояві зайвої гидливості, зміні переваг в їжі, зайвій перебірливості в їжі, варто обстежити шлунок і дванадцятипалу кишку. Вчені говорять, що хвороби шлунка і сечового міхура викликають бажання підчепити, образити когось грубим жартом.
А ось бажання багато говорити в поєднанні з нездоровим апетитом вказує на те, що розвивається цукровий діабет.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.