Вчені з Пенсільванії розробили особливий алгоритм, за допомогою якого можна передбачити деякі риси обличчя людини на підставі особливостей її ДНК.
Вчені склали тривимірні моделі облич 592 осіб різного походження. У кожній моделі були присутні координати близько 7 тисяч точок на поверхні обличчя. Крім сканування, кожен з добровольців надав зразки ДНК. Завдяки аналізу проб вдалося отримати набір індивідуальних варіацій в послідовності генома (поліморфізмів, SNP).
Вченим довелося обробити довгий список генів, щоб знайти серед поліморфізмів ті, які найбільш надійно корелюють з особливостями тривимірних моделей. У цей список потрапили гени, які пов’язані з патологіями черепа, носа, ротової порожнини та інших органів голови. На наступному етапі з довгого списку були відібрані 24 SNP, які сильніше за інших впливають на тривимірну модель обличчя.
Даний аналіз дозволили вченим скласти математичну модель, в якій кожному SNP була зіставлена зона впливу на поверхні обличчя. Маючи набір SNP, характерний для ДНК даної людини, вчені змогли скласти її приблизний тривимірний портрет.
І хоч точність даного методу поки невелика, вчені працюють над його вдосконаленням. Ця методика сильно поступається по точності методам передбачення пігментації шкіри або кольору очей. І хоча останні кодуються кількома генами, інтерпретувати дію цих генів набагато простіше.
Раніше інше дослідження на мишах виявило чотири тисячі регуляторних елементів в ДНК, що роблять вплив на риси обличчя. А ще до цього вчені знайшли п’ять генів, що визначають риси обличчя людини.