У сезон літніх відпусток і масового виїзду населення на пляжі, корисно знати, які лікарські препарати протипоказані під час такого відпочинку.
Фахівці стверджують, що засмага під відкритим сонцем несумісна з прийомом безлічі препаратів. Так, сечогінні засоби, сильні знеболюючі, гормональні контрацептиви і антибіотики краще залишити на потім, якщо ви зібралися на пляж. Вони роблять шкіру не тільки беззахисною перед ультрафіолетовим випромінюванням. Але також можуть стати причиною появи плям, алергії, нудоти.
Треба відзначити, що практично всі препарати послаблюють захисну функцію шкіри перед сонцем. Але якщо в одних випадках це загрожує опіками і свербінням, то в інших наслідки можуть бути набагато серйозніше.
Багато дівчат перед виходом на пляж приймають сечогінні препарати, щоб виглядати стрункіше і позбутися від набряклості ніг після пізньої вечері з алкоголем, чимпозбавляють організм рідини. Але зневоднення небезпечно не просто слабкістю і збоєм в роботі внутрішніх органів. Воно може викликати спазм м’язів і навіть оніміння кінцівок, непритомність і т. п. Уявіть, що трапиться, якщо такий стан наздожене у воді, на глибині! Крім того, при нестачі рідини в організмі кров густішає, що веде до утворення тромбів, які є частою причиною інсультів та інфарктів.
Під час пляжного відпочинку заборонено приймати більшість антибіотиків тетрациклінового ряду, так як це може спровокувати фоточутливість і фотоаллергію, що стане серйозним шоком для шкіри. В результаті – опіки, пігментація, плями, кропив’янка, пухирі.
Та ж реакція можлива при використанні деяких лікувальних мазей і лосьйонів (наприклад, від варикоза і травм), протизаплідні таблетки, антигістамінні препарати, ефірні масла лаванди, евкаліпта і навіть антидепресанти.
Якщо ви проходите курс лікування з якимись з вище названих препаратів і збираєтеся у відпустку на пляж, порадьтеся з лікарем, можливо, деякі препарати краще замінити або скасувати на час відпустки.
Щасливого Вам літа!