З приходом осені «ломить суглоби»?

Як тільки погода змінюється з теплої на прохолодну і вологу, багато людей починають відчувати неприємні хворобливі відчуття, як кажуть у народі — «ломить суглоби». Чому ж і у дорослих, і у дітей «ломить суглоби»?

Причини виникнення

Згідно сухим цифрам статистики хвороби суглобів вражають кожну третью людину. У сучасному світі причин для виникнення цієї хвороби стає все більше і більше. В однієї групи хворих хвороба розвивається в силу генетичної схильності або через порушення обміну речовин. Але є й інші чинники, що сприяють розвитку цих захворювань:

  • малорухливий спосіб життя (гіподинамія), відсутність фізичного навантаження призводить до ослаблення м’язів і збільшення маси тіла, а, відповідно, навантаження на суглоби;
  • погана екологія та неправильне харчування, що викликають алергію, яка також може побічно впливати на розвиток запальних і дегенеративних процесів у суглобах;
  • швидкий ритм життя, коли на похід до лікаря не залишається часу.

Захворювання суглобів — одні з найчисельніших, які вражають як літніх людей, так і молодих і навіть дітей. Але лікарі досі не встановили точну природу їх виникнення. Найпоширенішою патологією суглобів є ревматоїдний артрит, який відноситься до групи аутоімунних захворювань. Це означає, що під впливом незрозумілого фактора організм починає виробляти антитіла, що руйнівно діють на сполучну тканину суглобів та вражаючі суглобовий хрящ.

Артрит — це захворювання сезонного характеру, яке загострюється восени-взимку і відступає, найчастіше, навесні-влітку. Але загострюється артрит не тільки від зміни погоди або переохолодження, але і від нервової напруги і стресів.

Лікування ревматоїдного артриту повинне проводитися строго під наглядом лікаря. На жаль, сучасна медицина не може повністю вилікувати артрит, але застосовуючи лікарську терапію можна істотно сповільнити прогресування хвороби. Багато рецептів пропонує і народна медицина, які легко можна знайти в інтернеті.

Що робити, щоб не «ломило суглоби»?

Однак крім лікування хворі повинні дотримуватися деяких правил, які полегшать стан.

  • Суглоби бажано завжди тримати в теплі, особливо в холодну пору року. Перед сном на хворі місця можна наносити зігріваючі мазі при відсутності протипоказань.
  • У раціон хворих артритом повинні входити продукти, збагачені мінералами і вітамінами. Бажано регулярне вживання риби і морепродуктів. Жирну їжу краще уникати.
  • Обов’язкова ранкова зарядка, а протягом дня давайте на суглоби невеликі навантаження, щоб вони не застоювалися.
  • По можливості уникайте переохолодження та нервових стресів.
  • Дотримуйтеся режиму дня, особливо важливий 8-годинний сон, так як недосипання особливо загострюють симптоми артриту.
  • Перед майбутнім фізичним навантаженням наносьте мазі з вмістом одного з нестероїдних протизапальних засобів (диклофенак, індоетацін та ін), але перед застосуванням мазі обов’язкова консультація лікаря.

Виконуючи всі ці правила, ви будете почувати себе здоровішими, а значить — щасливішим.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.