Зрізати нижні листки алое, промити, нарізати тонкими пластинками. Залити медом (1:5). Настояти близько місяця, вживати по чайній ложці до їжі тричі на день протягом 1-2 місяців. Допомагає в лікуванні горла, трахеї, від бронхіальної астми, шкірних захворювань.
Відвар ялинкових шишок використовують для лікування ангін, тонзилітів, ларингітів, трахеїтів, гайморитів і вазомоторних ринітів. Для цього подрібнені шишки (40 г) заливають водою (200 мл) і кип’ятять 30 хвилин. Проціджують і відваром прополіскують горло 5-6 разів на день або ж закапують по 4-5 крапель в обидві ніздрі. Відвар повинен бути теплим.
Крім калинового, малинового, ви, мабуть, наварили варення зі смородини та порічки. Вони теж містять чимало вітамінів, та ще й мають проти застудні, жарознижувальні властивості. Та навіть якщо в домі нічого не має й у вас немає сили вийти на вулицю, попросіть сусіда, друга, аби приніс вам гілочку верби. Подрібніть їх, покладіть у чайник і заваріть чай. Він буде золотавого кольору, духмяний, пахнутиме чимось приємно-терпким, заспокоюватиме. Про вербові ліки ми вже добре знаємо: це щонайперше, природні аспірин та анальгін.
Лікує верба не тільки застудні захворювання і грип, а й нирки, печінку, шлунок (поліпшує його діяльність, активізує травлення), заспокоює нервову ситему, усуває біль ревматичний, подагричний, є добрим сечогінним засобом.
Від невралгії, якщо болить десь одна точка. Зваріть круто куряче яйце, ще гарячим розріжте навпіл і покладіть на хворе місце, допоки яйце прохолоне. Після 2-3-х процедур біль мине.
Якщо болить зуб. Візьміть чистий аркуш паперу (без літер), покладіть його на тарілочку або блюдце і спаліть. На тарілці залишиться жовтий наліт – це і є ліки. Наліт треба акуратно зібрати намотаною на сірник ваткою, її покладіть до ясен або в зуб. Магії у цьому ніякої немає. Секрет у тому, що під час згорання паперу вивільнюються деревинні смоли, які й вгамовують біль.
Наталія Земна