Кожен, хто стежить за своєю фігурою, знає чітке правило — не їсти після 18.00. А кожна з’їдена перед сном булочка потім годинами ретельно відпрацьовується в спортзалі. Проте вчені зробили відкриття, яке може стати подарунком для всіх, хто сидить на «вечірній дієті».
Отже, було встановлено, що продукти, в яких міститься велика кількість вуглеводів і крохмалю, з’їдені на вечерю, допомагають людині посилити контроль над своєю вагою, частково пригнічуючи апетит на весь наступний день. Більше того, вживання на ніч макаронів, рису, хліба або картоплі дозволяє досить значно скоротити ризик виникнення відразу декількох серйозних захворювань, у тому числі діабета і серцевої недостатності.
Але його ефективність довела група співробітників кафедри біохімії з Єврейського Університету в Єрусалимі. В якості об’єкта дослідження вони взяли мусульманську дієту, яка дотримується під час щорічного місячного посту Рамадан, згідно з яким в денний час людина повинна утримуватися від їжі і тільки ввечері може наїсться за весь день.
В експерименті взяли участь 78 поліцейських, половина з яких повинна була вживати на вечерю нежирну їжу, а інша половина – виключно продукти з великим вмістом крохмалю і вуглеводів. Термін такої дієти був розтягнутий на півроку. Після закінчення терміну експерименту експерти провели спеціальне обстеження, яке показало, що другий групі поліцейських вдалося досягти набагато більш значущих результатів у втраті зайвої ваги, ніж їх «пісним» колегам.
Висновком стало те, що вечеря з великою кількістю вуглеводів допомогла поліцейським знизити їх відчуття голоду, а також позбутися від зайвих кілограмів, зменшивши жирові скупчення в області тулуба. Крім того, покращав їх загальний стан здоров’я — знизився ризик розвитку діабету і серцевих захворювань.
Дослідники також з’ясували, що друга група учасників експерименту придбала нові можливості щодо контролю свого харчування, що допомагало їм «тримати себе в руках» весь наступний день, легше справляючись з голодом.
Керівник експерименту, професор Захарія Мадар, зазначив, що причини такого ефекту, що чиниться на організм вуглеводами і крохмалем, поки не вивчені. Але вже незабаром ізраїльські вчені розпочнуть роботи з їх встановлення.