Яким повинен бути мікроклімат квартири для підтримки здоров’я?

Здоров’я людини багато в чому залежить від факторів зовнішнього середовища. Так як жителі міст більшу частину свого часу проводять в квартирах, на робочому місці і в громадських місцях, то постійно знаходяться під впливом мікроклімату в цих приміщеннях.

Що мається на увазі під мікрокліматом?

Це фізико-хімічні характеристики, якість повітряного середовища, температурний і світловий режим. Щоб запобігти проблемам зі здоров’ям, людині необхідно постійно контролювати стан умов, в яких вона знаходиться.

Існують фактори, які самі по собі є безпосередніми причинами хвороб, а також сприяють розвитку захворювань, що викликаються різними причинами. Так, до перших належить наявність таких речовин в квартирі, як азбест, формальдегід, алергени і бензапірен – абсолютно провокуючі фактори виникнення захворювань. До других відносяться хімічне, мікробне і пилове забруднення повітря, що створюють сприятливе середовище для розвитку патологій різних систем організму.

У сучасному світі на здоров’я людини впливають такі чинники:

– мікрокліматичний (температура і вологість, вентиляція, освітлення приміщення),

– радіаційний (рівень різних видів випромінювання),

– мікробіологічний (грибки і організми),

– токсикохімічний (наявність в повітрі парів і частинок токсичних речовин),

– електормагнітне випромінювання.

Оцінку мікрокліматичних характеристик проводять за допомогою термометра, анемометра і психрометра.

При ефективному функціонуванні систем тепло- та енергозбереження, дотриманні норм освітлення та інсоляції, підтримки оптимальної вологості в квартирі формуються сприятливі мікрокліматичні умови.

Так як людина проводить в приміщеннях більшу частину часу, то якість внутрішнього середовища повинна відповідати нормі і не чинити негативного впливу на самопочуття і здоров’я в цілому.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.