Протягом століть людство намагається боротися з різними інфекціями, атакуючими його, але живучість хвороботворних організмів і їх здатність швидко розповсюджуватися вражає і поки не підвладна вченому світу. У той же час нещодавно американські вчені виявили, що вітамін В3 допомагає організму протистояти всіляким інфекціям. Дослідження показали, що цей вітамін справляється з бактеріями, які не можуть перемогти сучасні ліки.
У ході експериментів було встановлено, що ніацин (чистий вітамін В3) в тисячу разів підсилює імунітет людини. Захисні функції організму активізуються настільки, що він здатний справлятися з такими небезпечними бактеріями, як, наприклад, золотистий стафілококкк. Більше того, вчені стверджують, що у величезних кількостях вітамін В3 може навіть зупинити розвиток ВІЛ-інфекції.
Дослідники застосували в своїх дослідах дози, які в значній мірі перевершували рекомендовану добову норму. Але ніацин виявився абсолютно безпечним для здоров’я.
Але «нове» відкриття американських учених, як виявилося, зовсім не нове. Ще в 50-х роках учений Л. Рон Хаббард виявив, що вітамін В3 ефективно виводить з організму токсини і не несе шкоди здоров’ю.
Вітамін В3 присутній у всіх продуктах (м’ясо, кисломолочні продукти), які містять вітаміни групи В, але в різних кількостях. Наприклад, в 100 г печінки близько 14 мг ніацину, в 100 г тунця – 19 мг.
Багато ніацина присутній в насінні соняшника, в арахісі, в неочищених зернових (пшениці, гречці, вівсі, ячмені, кукурудзі, жита та ін.) Вітаміном В3 багаті також гриби, квасоля, горох, соя. Особливо багато вітаміну В3, як і інших вітамінів групи В, в пивних дріжджах.