У поняття «хвороблива дитина», як правило, входить не тільки погане самопочуття малюка, але і пропущені дні в дитячому саду, заняття в школі, лікарняні листи батьків, крах планів. А часто хворіє дитина — це скільки?
На думку лікарів, якщо дитина старша року «підхоплює» вірусну інфекцію більше 4–5 разів на холодну пору року і більше 2–3 кишкових інфекцій за теплий сезон, то це вже перебір.
У міжсезоння імунна система малюка стає особливо вразливою. Деяким досить промочити ноги, постояти на протязі, і вірус, який «пролітає» повз, відразу «всядеться» на слизову носа і викличить нежить, чхання, першіння в горлі.
Якщо такі симптоми спостерігаються у малюка до року, самолікування неприпустимо. Краще відразу показати дитину лікарю, так як пневмонія в такому віці розвивається дуже швидко.
-малюк явно захворює, але температури поки немає, і батьки ведуть його в сад або в школу. З одного боку, зрозуміти батьків можна — роботу пропускати не хочеться. Але з іншого боку, краще пару днів пересидіти в теплі, попросивши про послугу бабусів-дідусів посидіти з дитиною, але не дати застуді перерости в захворювання.
Педіатри вважають, що якщо дитина захворіла, тримати її два тижні вдома до повного одужання, не варто. Вся справа в тому, що якщо малюк пересидить хворобу вдома, то, прийшовши в садок, він знову може легко захворіти. Цьому є своє пояснення: через два тижні після початку хвороби відбувається пік зниження імунітету, а за цей час в дитячому колективі інфекції можуть «змінитися». Серед них можуть бути і ті, з якими ваша дитина ще не зустрічалася.
Тому краще, коли малюк пересидить вдома днів п’ять, температура тіла нормалізується, а кашель та інші симптоми підуть на спад. Якщо він кашляє не більше п’яти разів на день або після сну, то це цілком нормально.
Якщо дитина захворює вісім і більше разів на рік, то необхідно обстежити її імунний статус. Такому маляті краще взагалі поки що не відвідувати садок, хоча б рік, тому що на тлі вірусних захворювань може розвинутися бронхіальна астма.
Дошкільнята хворіють в якийсь рік більше, в якійсь — менше, до тих пір, поки не накопичать імунну пам’ять і не познайомляться з найбільш поширеними інфекціями. Пройде час і ваш малюк буде спокійно відвідувати садок. А батькам тієї дитини, яка взагалі не ходила в дитячий садок, треба бути готовим до того, що в перші роки в школі вона буде багато хворіти. Не забувайте і про щеплення. Профілактичні щеплення від грипу показані дітям, які часто хворіють, так як захищають слабкий організм і від інших вірусних інфекцій.