Наявність ластовиння на обличчі робить дівчат більш зворушливими, безпосередніми і додає дитячості. З цим згодні абсолютно всі, окрім самих власниць «наліпок сонця», як перекладається з грецької слово «веснянки». Але якщо веснянки вам докучають і приносять засмучення, то можна скористатися перевіреними народними засобами.
Перш за все, треба розуміти, що веснянки — це спадковість. Особливо яскраво вони проявляються у весняно-літній період, коли сонячні промені стають найбільш активними. Найбільше піддані веснянкам світловолосі і світлошкірі люди.
Медики пояснюють появу веснянок нерівномірним розподілом меланіну у шкірі. Меланіном володіють всі, крім альбіносів, але веснянки — доля світлошкірих і світловолосих людей. Весняне сонце перетворює амінокислоту тирозин в меланін, що викликає сплеск веснянок на обличчі і не тільки.
Починати боротьбу з «поцілунками сонця» треба в кінці зими. Перед виходом на вулицю захистіть обличчя від сонячних променів. Обполосніть шкіру настоєм чаю, потім накладіть на обличчя крем з фотозахистом і припудріть його. Але якщо веснянки на обличчі вже є, хороший ефект дають відбілюючі креми і засоби, приготовані з рослинної сировини.
Навесні і влітку прагніть носити головні убори з широкими полями, щоб захистити обличчя від сонця. А в період з полудня хоча б до трьох годин намагайтеся не виходити на сонце.
Відбілюючими властивостями володіє сік квітів календули, малини, смородини, листя петрушки, квашеної капусти, а також лимонний сік, в рівних частинах змішаний з картопляним крохмалем.
Головні засоби в боротьбі з веснянками пропонує народна медицина — сироватку і кисле молоко. Століття тому дівчата протирали тіло сироваткою, що надавало йому свіжості, а шкіру робило світлою і білосніжною. В сироватку можна додавати відвар ромашки, огірковий сік, сік капусти, що посилить відбілюючий ефект.
Але щоб освітлити шкіру, треба також пам’ятати про харчування зсередини. Самими «антивеснянковими» продуктами є лимон, чорна смородина, капуста і все, що наповнене вітаміном С, так саме він робить шкіру білою.
Сучасна косметологія пропонує цілий ряд засобів з відбілюючим ефектом, а також процедур по видаленні пігментних плям і веснянок. Досить просто зайнятися цим питанням і при бажанні ваша шкіра стане білосніжною.
Але якщо веснянки виявилися занадто упертими та не бажають відступати, не засмучуйтеся: з віком це проходить. Після тридцяти років веснянки бліднуть, а після сорока й зовсім зникають. Так що треба набратися терпіння й почекати.