Якщо дитину закачує у дорозі…

Іноді навіть нетривала поїздка з малюком в машині перетворюється на муку для всієї сім’ї — дитину закачує. Що можна зробити в такій ситуації?

Найчастіше ознаки закачування в транспорті починають виявлятися тільки після двох років. Основною причиною закачування є вестибулярний апарат, відповідальний за злагоджену роботу зору, вестибулярних і сенсорних відчуттів. Причому дівчаткам в даному випадку пощастило менше, так як вони страждають синдромом закачування майже в два рази частіше, ніж хлопчики. Чому найчастіше закачування відбувається саме в транспорті? Вся справа в тому, що наші очі бачать, що ми рухаємося, але тіло при цьому залишається нерухомим, відбувається невідповідність параметрів: рух-зір-відчуття.

Якщо ознаки закачування в поїздках — рідкість для дитини, то нічого страшного в цьому немає. Але якщо кожна поїздка перетворюється для малюка на тортури, необхідна консультація лікаря-педіатра, так як стан може бути викликаний ознакою прихованого захворювання. Закачування, або як його називають у медицині — кінетоз, може бути ознакою загального недорозвинення вегетативної нервової системи і навіть передаватися у спадок.

Як зменшити ознаки закачування?

  • Перед самою поїздкою краще не годуйте рясно дитину, краще дробно давайте їй їжу під час поїздки.
  • Чай з м’ятою, імбиром, лимоном, будь-які освіжаючі напої допоможуть значно знизити симптоми закачування.
  • Плануйте поїздку так, щоб малюк міг поспати в машині, так як у сні не закачує.
  • Салон машини повинен добре провітрюватися, повітря повинне залишатися прохолодним, без зайвих запахів, викликаних ароматизаторами або сигаретами.
  • Забезпечте малюкові зручне місце, щоб голова не бовталася з боку в бік, особливо на поворотах.
  • Погляд дитини повинен бути спрямований вперед, для цього з боку дитини можна розмістити захисний екран.
  • Спробуйте відвернути увагу дитини від миготіння за вікном — увімкніть її улюблену музику або аудіокнигу, тільки не намагайтеся їй читати або давати іграшки, це може лише погіршити ситуацію.
  • Частіше робіть зупинки в дорозі, щоб дитина подихала свіжим повітрям.
  • Придбайте в аптеці спеціальні гомеопатичні препарати від закачування, які допоможуть організму малюка впоратися з неприємними симптомами.

Між поїздками тренуйте вестибулярний апарат дитини: відвідуйте парки з атракціонами, нехай вона частіше стрибає на батуті і гойдається на гойдалках.