Іноді навіть нетривала поїздка з малюком в машині перетворюється на муку для всієї сім’ї — дитину закачує. Що можна зробити в такій ситуації?
Найчастіше ознаки закачування в транспорті починають виявлятися тільки після двох років. Основною причиною закачування є вестибулярний апарат, відповідальний за злагоджену роботу зору, вестибулярних і сенсорних відчуттів. Причому дівчаткам в даному випадку пощастило менше, так як вони страждають синдромом закачування майже в два рази частіше, ніж хлопчики. Чому найчастіше закачування відбувається саме в транспорті? Вся справа в тому, що наші очі бачать, що ми рухаємося, але тіло при цьому залишається нерухомим, відбувається невідповідність параметрів: рух-зір-відчуття.
Якщо ознаки закачування в поїздках — рідкість для дитини, то нічого страшного в цьому немає. Але якщо кожна поїздка перетворюється для малюка на тортури, необхідна консультація лікаря-педіатра, так як стан може бути викликаний ознакою прихованого захворювання. Закачування, або як його називають у медицині — кінетоз, може бути ознакою загального недорозвинення вегетативної нервової системи і навіть передаватися у спадок.
Між поїздками тренуйте вестибулярний апарат дитини: відвідуйте парки з атракціонами, нехай вона частіше стрибає на батуті і гойдається на гойдалках.