Які «вітамінні» проблеми відчуває наш організм?

У сучасної людини постійно виникають проблеми з вітамінами. Стани авітамінозу, гіповітамінозу і гіпервітамінозу пов’язані з вітамінами, але кожен з конкретною їх кількістю в організмі.

Авітаміноз – повна відсутність вітаміну, що надходить з їжею. На сьогоднішній день такий стан практично не зустрічається, так як харчова промисловість уже вийшла на високий рівень розвитку. Але ще пару сотень років тому моряки при тривалому плаванні часто стикалися з відсутністю вітаміну С, що викликало таку хворобу як цинга.

Прояви

Ще один прояв авітамінозу – рахіт, що пов’язано з відсутністю або серйозним недоліком в організмі вітаміну D.

Таких прикладів хвороб в історії людства безліч, але сучасній людині не варто їх боятися.

А ось з чим сьогодні стикаються люди, так це гіповітаміноз.

Гіповітаміноз – тимчасовий недолік вітамінів. Даний стан час від часу, а особливо в сезон зниження кількості вітамінів в продуктах, діагностується майже у кожної людини. Як правило, це характерно для весни.

І навіть якщо людина буде харчуватися звичайним чином, навіть споживаючи більше фруктів і овочів взимку, через низьку кількість вітамінів в них, знижується і звичайне їх надходження в організм. В результаті організму починає не вистачати тих чи інших вітамінів.

Підступність гіповітамінозу в тому, що він не має таких клінічних проявів, як авітаміноз, тому його складно діагностувати.

Але в сучасному світі практично вирішена проблема не тільки авітамінозу, а й гіповітамінозу.

Вирішення проблеми

Вирішити проблему гіповітамінозу можна шляхом прийому вітамінних комплексів. Не всі знають про те, що в промисловості застосовують спеціальні живі бактерії. Тому не можна стверджувати, що вітамінні комплекси повністю штучні. І навіть повністю штучні вітаміни володіють тими ж властивостями, що і натуральні, так як у них ідентичний хімічний склад і структура.

Проте, є можливість вирішити проблему гіповітамінозу без застосування синтетичних вітамінних комплексів. Для цього, перш за все, необхідно кардинально змінити раціон харчування. Однак при цьому потрібно враховувати один момент. У сучасному житті з його божевільним темпом, людині стало потрібно менше їжі для забезпечення себе енергією. Якщо ж харчуватися багато, то починає накопичуватися зайва вага. Виходить, що разом зі зниженням кількості споживаних калорій, людина стала отримувати менше вітамінів.

Щоб вирішити цю проблему, на полицях магазинів можна сьогодні знайти вітамінізовані продукти: вітамінізований хліб, соки і т. д. Звичайно, найчастіше вітамінізація цих продуктів виробляється шляхом додавання синтетичних вітамінів, але, з іншого боку, це не окремий прийом вітамінних препаратів.

Проблема сучасності

Не менш серйозна проблема сучасності – гіпервітаміноз, або надлишок вітамінів. Виникає він при постійному застосуванні в їжу продуктів, багатих на вітаміни або при вживанні вітамінних комплексів протягом тривалого часу.

Здавалося б, чим поганий надлишок вітамінів? Даний стан може викликати пронос, шкірні висипання і найнебезпечніше – ураження нирок. Саме через нирки організм виводить цей надлишок з сечею.

Варто врахувати і те, що жиророзчинні вітаміни здатні накопичуватися в організмі на тривалий час. З одного боку, це дає можливість накопичити, наприклад, вітамін С на півроку, з іншого – накопичення здатне викликати серйозні порушення організму. Так що подумайте, чи варто займатися накопиченням вітамінів на зимово-весняний період. Наприклад, надлишок вітаміну А в два рази підвищує ризик переломів при невдалому збігу обставин, так як надлишок вітаміну А знижує щільність кісткової тканини.

Все це говорить про те, що для профілактики дефіциту вітамінів в весняний період слід урізноманітнити своє меню або провести курс прийому вітамінного комплексу. При цьому слід знати міру і дотримуватися рекомендованих доз.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.