Чому деякі люди живуть з посмішкою, а інші в постійному стані невдоволення? Можливо, виною всьому вид діяльності? Психологи стверджують, що деякі професії здатні похитнути психіку навіть самого стійкого працівника.
Психологічні дослідження, проведені американськими вченими, показали, що в кожній професії є аспекти, що сприяють розвитку депресії, а це, як відомо, негативно відбивається на стані здоров’я. Дослідження проводилося у формі опитування 60 тис. осіб, серед яких психологи і склали рейтинг найбільш депресивних професій.
Очолили цей список люди, професія яких пов’язана з доглядом за хворими, а також няні, що доглядають за дітьми. Слідом ідуть бармени, офіціанти і всі ті, хто працює у сфері громадського харчування. У список потрапили так само люди творчих професій, політичні діячі, фінансові працівники і продавці.
Цікаво, що американський список «депресивних» професій дещо відрізняється від нашого. Як виявилося, в Україні, чи в Росії, сама болісна робота — це дрібний чиновник, що працює з чергою. І правда, кожен день йому доводиться обслуговувати потік роздратованих людей, яким необхідно одне і те ж пояснювати.
А ось англійські психологи найскладніші для психіки професії визначили по частоті серцевих нападів або інших захворювань, у тому числі алкоголізму, а також за частотою розлучень і участі в дорожніх пригодах людей різної діяльності.
За «англійською» версією найбільше схильні до депресій адвокати, страхові агенти та бухгалтера. Статистик вказала, що 16% адвокатів страждають від ознак депресії різного ступеня.
Разом з тим дослідники з’ясували, що велике значення має вік працівника. Молоді фахівці частіше схильні до цього недугу, ніж їхні старші колеги.
У рейтингу англійців після бухгалтерів ідуть працівники хайтека, архітектори, інженери, консультанти та брокери.
Спостереження вчених показали, що стрес, викликаний роботою, виникає через пред’явлення вимог, які не відповідають рівню знань і навичок. Опитування працівників з 15 країн Євросоюзу показало, що 56% з них відзначали високі темпи роботи, 60% — жорсткі вимоги її виконання, 40% — її монотонність, близько третини не мали ніякої можливості впливу на порядок виконання поставлених завдань.
Стресові фактори на роботі сприяють розвитку цілого ряду захворювань. Так, 15% працюючих скаржаться на систематичний головний біль, 23% — на біль в області шиї і плечей, ще 23% — на втому, 28% — на стреси, а 33% — на біль у спині.
Психологи довели, що чим більше відповідальності лежить на співробітнику, тим більше він схильний до нервових зривів і психосоматичних розладів, які виникають на їх грунті.
Спосіб боротьби з таким станом загальновідомий: правильне харчування, дотримання режиму дня, побільше спілкування, і бажано живого, а не віртуального.