Які продукти зміцнять легені в період пандемії?

Тема нового коронавіруса, COVID-19, який охопив майже всю планету, не сходить з вуст людей. Пандемія насторожує, примушуючи кожного не просто міняти спосіб життя, а й вчитися новим правилам поведінки та іншому відношенню до здоров’я.

Як відомо, коронавірус, втім, як і грип або будь-яка застуда, робить вразливими легені людини. Знаючи про це, ми можемо підтримати стан цього парного органу, щоб протистояти вірусу.

Багато фахівців говорять, що існує ряд продуктів, що підтримують і оздоровлюють легені за рахунок речовин, які містяться в них. Включивши ці продукти в раціон, ми допоможемо легеням стати більш стійкими до впливу небезпечних патогенних організмів.

Білий чай

Дослідження показали, що білий чай містить величезну кількість антиоксидантів поліфенолів. Виявляється, екстракт білого чаю здатний викликати загибель клітин раку легенів.

Ківі

Вітамін С, що міститься в цьому фрукті у великій кількості, допомагає зміцнити імунну систему і протистояти натиску вірусів і бактерій, що вражають дихальні шляхи і легені. У 100 г ківі міститься 93 мг вітаміну С. Крім того, ківі містить вітамін Е, який підсилює ефект вітаміну С.

Цибуля

Відомо, що кверцетин і сполуки сірки, присутні в цьому продукті, роблять його природними ліками від хвороб легенів і дихальних шляхів. А молода цибуля відрізняється м’яким смаком, що дозволяє вживати її у сирому вигляді.

Цикорій

Інулін, яким багатий червоний цикорій радіккіо, – це найбільш корисний тип клітковини для зміцнення кишкової мікробіоти. При здоровій флорі кишечника імунна система особливо ефективно справляється з інфекціями, включаючи легеневі.

Яблука

Згідно з дослідженнями лондонських вчених з Університетської клініки Святого Георгія, для зміцнення організму, поліпшення легеневої функції, дуже корисно з’їдати одне-два яблука в день. Як показують спостереження, любителі яблук мають більший об’єм легенів. У яблуках містяться кверцетин, флавоноїди, вони мають антиоксидантні та протизапальні властивості і відмінно захищають легені від зовнішніх агресорів у вигляді забрудненого повітря, алергенів, тютюнового диму тощо.

Евкаліпт

В листі евкаліпта присутні леткі сполуки, які розчиняються в слизовій оболонці, що підвищує стійкість до впливу збудників небезпечних інфекцій. Застосування: половину чайної ложки сухого листя змішати з чашкою води, настояти і пити.

Залишайтеся здоровими!