Які продукти повинні входити саме у Ваш раціон?

Корисне харчування – поняття відносне. Потреби організму часто визначаються віком і способом життя. Коригуючи меню, можна заповнювати дефіцит вітамінів і мінеральних речовин, чим можна зупинити розвиток різних захворювань.

Що повинно складати меню людей різного віку і способу життя?

Дівчата і молоді жінки

Дівчата і молоді жінки повинні збагатити свій раціон білком. Меню потрібно урізноманітнити м’ясом, горіхами, зерновими (жито, ячмінь, овес), бобовими, будь-якою зеленню, фруктами (особливо банани, апельсини, яблука), оливковою олією. Саме в цих продуктах містяться необхідні для кровотворення речовини – залізо, вітаміни В6, В12, С, Е, мікроелементи (марганець, цинк, мідь).

При цьому жінкам і дівчатам слід уникати великої кількості молока, яке заважає засвоєнню заліза.

Анемія (дефіцит заліза) особливо небезпечна в період статевого дозрівання, тому молодим дівчатам слід уникати вегетаріанської дієти. Апельсини допомагають організму засвоювати залізо, тому під час місячних корисно випивати півсклянки апельсинового соку в день.

Люди похилого віку

Люди похилого віку повинні вживати малокалорійні продукти, що містять багато поживних речовин. У меню повинні входити молоко і молочні продукти, риба, нежирна птиця, яйця – всі ці продукти є джерелом кальцію, що запобігає розвиток остеопорозу. Вуглеводи також необхідні, але в малих кількостях – хліб з борошна грубого помелу, картопля, вівсяні пластівці, цільнозернові каші. Обов’язково в раціон повинні входити свіжі або заморожені фрукти і овочі.

Обмежити в літньому віці краще жири тваринного походження, які провокують розвиток склерозу і хвороби серця, а також капусту, горох, квасоля, які погано перетравлюються. Також слід звикнути вживати їжу не в смаженому, а у вареному або тушкованому вигляді.

Малорухливий спосіб життя

Тим, хто веде малорухливий спосіб життя, в меню обов’язкова клітковина. У меню повинні бути гречана каша, овочі, фрукти, фруктові та овочеві соки, кисломолочні продукти. Обмежити слід випічку з пшеничного борошна, горох, копченості, жирне м’ясо. Якщо малорухливий спосіб життя супроводжується запорами, то до кожної страви корисно додавати ложечку висівок, а в салати – оливкову олію.

Великі фізичні навантаження

Для тих, хто відчуває великі фізичні навантаження, в меню корисно ввести легкозасвоювані продукти, що забезпечують енергією. До таких відносяться продукти, збагачені вуглеводами (рис, вівсяні пластівці, круп’яні каші, макарони, картопля, мед, джеми), білки (нежирна яловичина, птиця, яйця, молочні продукти), вітаміни і мінерали (овочі і фрукти).

Обмежити слід силачам жирну їжу. А ось повністю виключити слід свинину, тваринні жири, консерви. Спортсменам має бути відомо, що фізичні вправи активізують в організмі процеси окислення. Нейтралізувати їх можна, якщо пити фруктові та овочеві соки.

Стрес

При пережитому стресі слід вживати їжу, багату вітамінами і мінеральними речовинами, – продукти, багаті вітамінами групи В, магній і кальцій, які благотворно впливають на нервову систему. Добре заспокоюють нерви каші, чорний хліб, насіння, горіхи, сухофрукти, риба, молочні продукти, квасоля, горох, курага, банани. Обмежити краще алкоголь і кофеїн, що скорочують кількість кальцію і магнію в організмі.

Курці

Курці повинні налягати на їжу, багату вітамінами і мінеральними речовинами. Перш за все, це продукти, багаті вітамінами С, Е, В6, фолієвою кислотою і бетатіном, – шпинат, петрушка, солодкий перець, морква, капуста, цитрусові, ківі, смородина, полуниця, чорниця, чорнослив, горіхи і т.д. Природно, уникати треба алкоголю і кави. Тютюн, алкоголь і кава в поєднанні особливо небезпечні для організму. При занадто сухій шкірі у курця в їжу корисно додавати жири, багаті ненасиченими кислотами (нерафінована соняшникова, оливкова та соєва олія).

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.