Коментує керівник центру сімейної медицини Григоренко Оксана Анатоліївна.
Проводити вакцинацію згідно календаря – безперечно потрібно. Адже це захист організму від інфекційних захворювань, від епідемій і від найрізноманітніших ускладнень після перенесених хвороб. Наприклад: важкі ускладнення можуть дати і краснуха, і кір, і скарлатина, вже не говорячи про дифтерію і правець, наслідки перенесення яких можуть призвести до летальних наслідків.
Тому потрібно робити щеплення дітям. Індивідуальність при вакцинації має бути на першому місці. Лікарю необхідно провести обстеження пацієнта, зібрати детальний анамнез, провести дослідження на гельмінти, клінічний аналіз крові, аналіз крові на цукор – і відповілн до отриманих результатів, дивитися, чи потрібно дитині робити імуннограму. Якщо Ваш малюк часто хворіє, то безперечно імуннограма потрібна. Вона дає можливість побачити, як працює імунна ситема в організмі дитини. На це впливає багато факторів і при здачі такого аналізу ми обов’язково даємо рекомендації батькам, як підготуватися до такого типу дослідження. Наприклад: не вживати певні продукти, не говорити по мобільному телефону тощо. Далі проводимо дослідження. По отриманих результатах трактуємо, який стан імунної системи у досліджуваного. Зараз у багатьох дітей знижений рівень захисту імунної системи.
Нещодавно, я була на конференції, яку проводив головний імуннолог нашої країни професор Г.М. Драннік, який вказував, що при проведенні щеплення вводиться в організм ослаблений збудник чи його елементи і відповідно організм має бути здоровим, щоб збороти цього збудика і виробити в організмі антитіла. Він рекомендував обов’язково дітей готувати до цього шляхом застосування імунномодуляторів.
Імунномодулятори – це не є імуннностимулятори, які інколи приховують реальну картину. Тому рекомендується після проведення імуннограми зробити імунномодуляцію. Діти впродовж 10 днів вживають препарати рослинного походження і потім вони сповна готові до вакциації. Потім ще 10 днів вживання прописаних препаратів допомагає організму здолати збудника. Наслідки такого процесу вакцинації – прекрасні чи не для кожного пацієнта.
Імунномодулятор – це препарат виготовлений з молозива коров’ячого молока спеціальним методом ультрафільтрації, називається Трансфер-фактор. Коли дитина приймає цей препарат, то в організмі прискорюється імунна відповідь. Наприклад: в організм людини потрапляє вірус грипу, імунна реакція наступає через три дні. За цей час віруси уже неконтрольовано розмножилися і організму важко протистояти інфекціям. Вживання трансфер-фактору допомагає імунній системі впродовж двох годин отримати інформацію, що в організм поступив збудник. І організм дуже швидко реагує, до того часу, коли вірус ще не встиг розмножитися.