Які хвороби повертаються?

Незважаючи на те, що медицина в наше століття досягла високого рівня розвитку, є хвороби, викорінити які лікарям не під силу: гайморит, геморой і гастрит.

За статистикою, 60% населення планети стикаються з цими недугами і в 90 випадках із 100 ці хвороби повертаються навіть при успішному лікуванні. Тобто навіть якщо вдається перемогти симптоми захворювання, рано чи пізно хвороба знову нагадує про себе. Буває, що єдиним рішенням проблеми виявляється операція. Але й вона не дає стовідсоткову гарантію, що хвороба не повернеться.

Який же спосіб уникнути даних захворювань?

На сьогодні є один вірний спосіб не зіткнутися з проблемою гаймориту, гастриту і геморою – правильний спосіб життя, дієта і профілактика захворювань.

Гайморит

Постійно закладений ніс і головний біль – ось основні симптоми гаймориту. При гаймориті запалюються верхньощелепні пазухи, в яких накопичується гній. Це і дає відчуття закладеності носа, зниження нюху, головний біль і загальну слабкість. Коли гайморит є наслідком ГРВІ, то нерідко підвищується температура тіла, відчувається озноб, а з носа спостерігаються гнійні виділення.

При цьому загострення гаймориту запобігти набагато простіше, ніж вилікувати його. Якщо хвороба все-таки повертається, то хворому призначається фармакологічне лікування із застосуванням антибіотиків, а також процедура проколу пазух. Але навіть прокол не врятує раз і назавжди від гаймориту, так як ніс відівчиться самостійно боротися із запаленням.

Щоб не довести хворобу до проколу, лікар випише спеціальні препарати, які виводять гній з пазух природним шляхом.

Гастрит

Про наявність гастриту свідчать такі симптоми як періодична нудота, відрижка, біль в животі, поганий апетит, тяжкість в шлунку. Гастрит може бути гострим, коли всі перераховані симптоми можуть розвинутися за пару часів або за добу. При своєчасному лікуванні гостра форма проходить за кілька днів або тижнів. Але більш небезпечним є хронічний гастрит, яким, за твердженням лікарів, страждає кожна друга людина. Хронічний гастрит розвивається роками і характеризується тривалим запальним процесом, який з часом може привести до патологічних змін в роботі шлунка.

Найголовнішими причинами виникнення гастриту є неправильне харчування, шкідливі звички та стреси. Але крім цього до гастриту можуть привести інфекційні захворювання, авітаміноз, порушення обміну речовин та інші фактори. Ці ж фактори провокують загострення хвороби і сприяють її поверненню.

Причини причинами, але про профілактику гастриту не можна забувати. Перш за все, треба звернути увагу на дієту: виключити жирне, солоне, гостре, здобне, газоване, солодке. Тобто все найсмачніше стає шкідливим. Але такі жертви цілком виправдані, адже дотримуючись дієти, можна повністю відновити роботу шлунка.

Геморой

Сама «ганебна» хвороба, геморой, являє собою варикозне розширення вен прямої кишки, що часто супроводжується запаленням. Симптоми хвороби дуже неприємні: біль і свербіж в області заднього проходу, кровотечі, часто нетримання стулу. Якщо хвороба не запущена, то допомагає фармакологічне лікування, дієта, масаж, ефективна гірудотерапія. Але якщо вузли ростуть, то їх доводиться оперувати. І навіть в цьому випадку хвороба може повернутися.

Що впливає на розвиток геморою? Це зайва вага, сидяча робота, вагітність, хронічний запор, інші чинники. Але якою б не була причина хвороби, її можна запобігти. У цьому допоможе правильне харчування, яке полягає в достатньому включенні клітковини в раціон, а також більше рідини. Крім того, допомагають теплі ванни, прогулянки, спорт.

Треба відзначити, що хороша фізична форма – хороший профілактичний засіб для всіх захворювань.