Як тільки утворилася наша планета Земля, на ній почали з’являтися різні форми життя. Багато з них не тільки вижили в суворих умовах, але навіть еволюціонували. При цьому мільярд років еволюції подарували не тільки розум, але і незліченну кількість мікроорганізмів, багато з яких впливають на здоров’я людини.
Є корисні бактерії, які виступають об’єктом вивчення і поліпшення здоров’я людей. До них відносяться біфідобактерії, лактобактерії та бактероїди, складові мікрофлори кишечника. Проте, як відомо, природі необхідний баланс, і поряд з корисними еволюціонували смертоносні мікроорганізми.
На жаль, різноманітність хвороб людства вражає. Незважаючи на те, що ми не бачимо ці хвороботворні бактерії, але точно відомо, що багато з них несуть смертельну небезпеку для такої високорозвиненої істоти як людина.
Підступність цих недуг у тому, що вони дуже швидко поширюються по великій території, передаючись від однієї людини до іншої.
Інфекційними називають хвороби, які викликаються особливими збудниками. Такі хвороби мають ряд характерних ознак, серед яких заразний характер хвороби, достатня тривалість і формування в організмі імунітету проти хвороби після її перенесення.
Класифікувати інфекційні хвороби дуже складно, так як вони мають різноманітні біологічні властивості, які по-різному передаються.
– контактні (найчастіше характерні для інфекцій шкірного покриву людини);
– аспіраційні (інфекція вражає дихальні шляхи);
– орально-фекальні (кишкові інфекції);
– трансмісивні (інфекція вражає кров’яну систему).
Механізм передачі інфекційної хвороби зазвичай визначає і місце основної локації інфекції.
Більшість інфекційних хвороб піддаються лікуванню за допомогою антибіотиків.