Культ щастя і матеріального достатку, здавалося б повинен повністю задовольнити людське життя. Незважаючи на це, протягом десятиліть соціологи західних країн не відзначають підвищеної задоволеності життям серед людей.
У зв’язку з цим вчені висунули припущення, що «погані» емоції залишаються невід’ємною частиною нормального діапазону наших щоденних настроїв. Вони пропонують переоцінити роль смутку і фрустрації в нашому житті. За їх думкою, подібні емоції є не просто корисною адаптивною частиною буття людини, але і адаптивним механізмом, який допомагає йому впоратися з багатьма завданнями.
Психологи, які вивчають процес еволюції почуттів і поведінки людини, вважають, що афективні стани грають корисну роль, вони попереджають про ситуації, на які ми зобов’язані реагувати.
Виявляється, діапазон людських почуттів включає в себе набагато більше негативних, ніж позитивних. Негативні емоції, такі як гнів, страх, сором, відраза, корисні з тієї точки зору, що допомагають нам розпізнавати, уникати і долати загрозливі ситуації, небезпечні для нашої особистості фізично або психічно.
Якщо смуток інтенсивний і стійкий, то мова йде вже про депресію, що небезпечно і виснажливо. Але помірні і тимчасові прояви поганого настрою допомагають нам справлятися з повсякденними проблемами і важкими ситуаціями. Крім того, їх можна розглядати як соціальний сигнал: коли ми здаємося сумними, навколишні люди охочіше нам допомагають. А творчим особистостям печаль взагалі служить джерелом натхнення. Деякі негативні емоції, такі як ностальгія і меланхолія, можуть бути навіть приємні. Вони також можуть використовуватися для побудови життєвих планів.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.