У період пандемії люди, які перехворіли на запалення, бронхіти та covid-19, повинні подбати про нормальну роботу легенів. А відновити їх функцію можна за допомогою правильного харчування. Протизапальна дієта повинна включати продукти з насиченими жирами, цільними злаками, овочі, фрукти і рибу.
Найбільш корисним продуктом, доступним всім, лікарі назвали яблука. Вони багаті на рослинні фітонутрієнти. Також в яблуках міститься кверцетин, який допомагає відновити дихальну функцію навіть у завзятих курців.
Буряк має протизапальні властивості, також, як і більшість інших червоних і оранжевих овочів. Регулярне вживання буряка стимулює посилене споживання кисню судинами легень.
Антиоксиданти, що містяться в буряку, захищають легені від дії вільних радикалів. На жаль, багато людей не люблять буряк в салатах. Однак є безліч рецептів фруктово-овочевих смузі, куди можна включати і буряк.
Зелений чай при регулярному вживанні також корисний для відновлення легень і серцево-судинної системи. У ньому також містяться антиоксиданти з протизапальними властивостями. Катехіни, фітонутрієнти зеленого чаю, допомагають відновитися легеневій тканині. Якщо пити не менше двох чашок зеленого чаю в день, то можна в два рази знизити ризик раку легенів.
Листова зелень володіє практично всіма видами вітамінів. Такі овочі, як шпинат і капуста, багаті вітаміном С, відомим своїми протизапальними властивостями і протиастматичним ефектом. Вітамін Е в складі листових овочів полегшує запальні захворювання. Вживати зелень необхідно в сирому вигляді, щоб зберегти в цілісності вітаміни.
Для швидкого відновлення після запалень організму необхідний білок, яким багата риба і птиця. А ось червоне м’ясо краще замінити бобами, сочевицею і нутом, які багаті цинком, залізом і міддю.
Дуже корисні в цей період цільнозернові продукти. Вони багаті на клітковину, а також залізо, цинк і мідь, необхідні для відновлення легень.
У період відновного періоду після хвороби легенів краще відмовитися від яєць і молочних продуктів.