Яка ймовірність зараження від чужого чиха або кашлю?

У холодну пору року збільшується рівень захворюваності застудами, грипом та іншими вірусними «сюрпризами». Незважаючи на вжиті вітаміни, правильне харчування і здоровий спосіб життя багато хто з нас все одно хоча б раз за сезон підхоплює то нежить, то кашель, то все в комплексі. Але що поробиш, якщо доводиться кілька разів на день перебувати в громадських місцях, де раз у раз хтось чхає або кашляє, обдаровуючи оточуючих своїми мікробами?

Чи насправді небезпечно знаходитися поряд з хворими людьми, і наскільки високий ризик зараження?

Група вірусних захворювань типу ГРВІ та грипу дуже обширна, її прояви характеризуються багатьма симптомами, починаючи від нежиті і закінчуючи вірусною пневмонією.

Відомо, що майже будь-який вірус передається повітряно-крапельним шляхом – чхання, кашель, звичайна розмова. Тоді мікроби разом зі слизом потрапляють у повітря, яким ми дихаємо. У той же час віруси – це особливі частинки, які при дуже спекотній або морозній погоді втрачають свою стійкість. Тобто, щоб підчепити вірус , необхідний досить тісний контакт.

Нещодавно сінгапурський вчені підрахували, що кожен раз під час кашлю або чхання в повітря потрапляє близько 3000 мікроскопічних крапельок, в яких може міститися до 2000 вірусів. Такі висновки вчені змогли зробити після того, як вирахували, що розмір кожної краплі становить від 1 до 5 мкм, а це мільйонна частина метра.

У процесі аналізу вчені брали до уваги лише ту кількість крапель, яке після виходу з організму ще довго залишалася в повітрі і могла заразити оточуючих. Таким чином, лікарі попереджають, що найчастіше під час кашлю або чхання небезпечна концентрація вірусів зберігається в повітрі на відстані менше одного метра.