Ще кілька років тому при збільшених аденоїдах у дитини вердикт був один – видаляти! Але дослідження показали, що в багатьох операціях не було необхідності, а дітей і батьків марно піддавали стресу.
Аденоїди і мигдалики (гланди) – маленькі залози, покликані вловлювати безліч мікробів, а тому їх головна функція в організмі – захист від хвороб. Маленькі діти частіше мають проблеми з мигдалинами, ніж старші. Причина цього в тому, що перші п’ять-сім років залози розташовуються в маленькому просторі в горлі дитини. А якщо аденоїди збільшуються внаслідок інфекції, то цей простір стає ще менше.
Ознаками збільшених аденоїдів є нездатність дитини сконцентруватися. Також зверніть увагу, якщо дитина гіперактивна або, навпаки, у неї знижена активність, неуважна, капризна і втомлена. Пояснює таку поведінку переривчастий, неміцний сон дитини протягом ночі.
Ще однією ознакою збільшених аденоїдів є хропіння. Коли дитина спить, м’язи горла розслабляються і простір навколо її збільшених мигдаликів зменшується. Так можна почути хропіння дитини, що не викликає апное сну і не заважає дитині відпочивати.
Якщо дитина часто хворіє на ангіну або тонзиліт, це теж може вказувати на збільшення аденоїдів. Тонзиліт може бути викликаний як вірусом, і тоді необхідно давати багато рідини, так і стрептококовими бактеріями (білі плями на мигдалинах).
Дитина часто страждає від вушних інфекцій? Перевірте аденоїди! Ці залози розташовані поруч з вушними отворами, в задній частині носа. При хронічному інфікуванні аденоїдів часто місцем збору бактерій стають вушні раковини.
Якщо ви помітили, що ваша дитина постійно дихає тільки через рот, немов її ніс забитий, також слід перевірити аденоїди. Кожну з описаних ознак повинен уважно дослідити ЛОР. Кам’янець-Подільський ЦСМ пропонує послуги дитячого отоларинголога із застосуванням сучасної медичної техніки, що дозволить вчасно і точно поставити діагноз і почати оптимальне лікування дитини.