Як змусити дитину їсти овочі і фрукти?

Головне прагнення батьків — виростити своїх дітей здоровими. Для цього необхідно правильне збалансоване харчування. Але що робити, якщо дитина навідріз відмовляється від таких необхідних його організму овочів і фруктів або їсть їх з примусу?

Ви з тугою спостерігаєте кожен обід, як ваше чадо ретельно виловлює з тарілки шматочки морквини або цибулі. Ви помічаєте, що раціон малюка надзвичайно мізерний овочами та фруктами, а маленький вередник вимагає макаронів, булочок і картоплі. При цьому ми добре усвідомлюємо, що для дітей фрукти та овочі є найкращим джерелом вітамінів та інших поживних речовин. Крім того, ми хочемо з дитинства прищепити дитині звичку правильно харчуватися, щоб допомогти в дорослому житті уникнути безлічі проблем, пов’язаних з шкідливою їжею.

Як допомогти дитині полюбити вітамінні продукти?

1. Зробіть фрукти і овочі завжди доступними

Наріжте моркву кружечками, помідори часточками, огірки брусочками. Такі заготовки складіть в контейнери і покладіть у холодильник, щоб вони були доступні для дитини в будь-який час. Напоготові завжди повинні бути і фрукти — помийте і поріжте часточками яблука, груші, викладіть у вазу сливи, виноград, мандарини і т.д. Використовуйте ножі спеціальної форми для фігурного нарізання на шматочки дині, ананаса, огірка і т.п. Така презентація може зацікавити малюка і змусить з’їсти пару скибочок.

2. Починайте день з фруктів або соку

Фруктовий сік — джерело вітамінів, особливо, якщо він приготовлений власноруч. Однак не варто забувати і про цілі фрукти, так як вони є хорошим джерелом клітковини. Якщо дитина їсть вранці кашу, додайте в неї шматочки банана, яблук, персика або сливи, родзинки. Взимку хороші морожені фрукти, які легко швидко розморозити в мікрохвильовці.

3. Втамовуйте голод фруктами та овочами

Давайте дитині в школу морквину, гроно винограду, яблуко, банан або сухофрукти. Зробіть так, щоб при бажанні чогось перекусити, під руками у малюка виявилися саме які-небудь фрукти або овочі.

4. Зробіть фрукти і овочі смачніше

Цілком нормально піти на компроміс з дитиною, щоб вона з’їла те, що корисно і щоб було приємно. Якщо малюк, наприклад, не їсть банан, приправте його арахісовим маслом, порцію брокколі приправте натертим сиром, на печену картоплю дозвольте трохи кетчупу. Змішайте часточки фруктів з її улюбленим йогуртом. Просто експериментуйте, а якщо ви це будете робити разом, то ефект не змусить себе чекати, і малюкові самому захочеться спробувати свій кулінарний шедевр.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.