Це питання хвилює багатьох, особливо з настанням холодів.
Нежить – це природна реакція нашого організму, яка допомагає носоглотці впоратися з бактеріями і вірусами.
Як тільки ми помічаємо симптоми нежитю, відразу задаємося питанням — чи варто його лікувати?
Кожен вибирає сам, лікувати нежить чи ні: одні починають лікування негайно, інші вважають, що з настільки несерйозним нездужанням організм впорається сам, а зайвий раз «отруювати» організм медичними препаратами не варто.
Водночас правильне лікування нежитю має велике значення, так як він може перерости в отит.
1. Як тільки помічаєте перші симптоми нежитю, відмовтеся від тривалого перебування на холоді, подбайте про себе: побудьте зайвий раз вдома, зробіть гарячі ванночки для ступень, надіньте шерстяні шкарпетки. Корисно прогрівати ніс гарячими, звареними круто яйцями або картоплею в «мундирі».
2. Вітамін С як ніколи потрібен в перші дні застуди, тому збільште частку цитрусових, смородини, шипшини, пийте багато чаю з малиною або медом. До їжі додавайте часточку часнику або скибочку цибулі, якомога більше пийте теплої рідини.
3. Найчастіше ГРВІ, основним симптомом якого є нежить, передається повітряно-крапельним шляхом. Це говорить про те, що краще обмежити контакти з можливим джерелом захворювання, тобто краще зайвий раз відмовитися від кави з хворим колегою, ніж потім вдома заразити своїх близьких.
4. Одягайтеся по погоді. Це не означає, що треба надягати на себе «сто одежинок». Головне — тримати ноги в теплі і сухості і щоб голова була захищена головним убором, а на руках були рукавички.
5. У домашніх умовах нежиті можна чинити опір промиванням. Але треба врахувати, що антибіотики і звичайна вода для цієї процедури не підходить. Промивання корисно робити препаратами, що містять морську сіль.
6. Профілактика застуді і нежиті — це спорт: плавання, аеробіка, танці та ін. Загартовуйте свій імунітет, зміцнюйте його сприйнятливість до хвороб.
1.Соком свіжого каланхое змащують носа 2–3 рази на день. Особливо ефективний цей засіб при нежиті, що починається. Також можна закапувати сік каланхое (по 3–5 крапель 2–3 рази на день).
2.Ментолове масло закапують два рази на день по 3–5 крапель в кожну ніздрю при нежиті, що починається.
3.Добре допомагає від нежиті свіжий сік буряка, який по 5–6 крапель закапують у кожну ніздрю.
4.Справитися з нежиттю допомагає нарізана дрібно цибуля, настояна на олії. Цим настоєм змащувати ніздрі.
Незважаючи на те, що прихильників нелікування нежиті досить багато, все ж спробуйте позбавити себе від цієї неприємності, тим більше, що засобів для цього дуже багато.