Постава є відображенням не тільки фізичного, а й психічного стану людини. Чи помічали, що навіть при сильних переживаннях, якщо розправити плечі і підняти голову, настрій поліпшується. Але щоб мати правильну поставу, треба проявити волю і працьовитість.
Головною причиною викривлення хребта є слабка мускулатура і великі статичні навантаження. Тобто шкоди завдають багатогодинні посиденьки за комп’ютером, столом або партою.
При динамічній роботі напруга м’язів чергується з розслабленням, це сприяє нормальному кровообігу і швидкому відновленню мускулатури. Але в статичному положенні спини м’язи постійно напружені, а це веде до їх виснаження.
Положення сидячи – саме навантажувальний для хребта. Особливо важко йому доводиться, якщо голова і тулуб нахилені вперед. Чим більше кут нахилу, тим більше навантаження. Довгий м’яз спини при постійній напрузі коротшає, в наслідок чого м’язова тяга приводить до стиснення хребта.
Меблі на робочому місці повинні бути функціональними. Стілець або крісло повинні бути з високою спинкою, з опорою для голови на час відпочинку і підлокітниками. Якщо у стільця немає вигину під поперек, потрібно зробити невеликий валик для підтримки спини у вертикальному положенні.
Ідеальний письмовій стіл – з невеликим ухилом, що допоможе зберегти спину прямою під час роботи. Слідкуйте, щоб руки не залишалися на вазі, так як це перевантажує плечовий пояс, м’язи якого дуже впливають на хребет.
Але якими б комфортними не були меблі, статична напруга все одно буде накопичуватися, а тому необхідні паузи для розслаблення.
Що стосується дітей, то їм необхідні паузи по 40-45 хвилин, для дорослих – кожні півтори години.
Шкідливо сидіти зі схрещеними ногами, так як ця поза порушує кровообіг і стає однією з причин сколіозу.
Завжди контролюйте свою поставу. Тримайте підборіддя завжди піднесеним, плечі розгорнутими, руки вільно нехай звисають уздовж тіла, великий палець кисті направлений строго вперед, надпліччя повинні знаходитися на одному рівні.
Щоб перевірити правильність постави, станьте спиною до стінки, притискаючись п’ятами. Ви повинні торкнутися стіни потилицею, лопатками, сідницями і литковими м’язами одночасно при збереженні прогину в області попереку.
Будь-які лікувальні і профілактичні дії дадуть тимчасовий ефект, якщо не сформувати м’язовий корсет з м’язів спини і живота.
Харчування має включати достатню кількість білка для розвитку м’язів, і кальцію для зміцнення кісток. Також важливий калій для нормального водно-сольового балансу і вітамін С для зміцнення зв’язок і сухожиль.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.