Як зберегти хороше самопочуття в дорозі?

На початку літа багато з нас подумки живе прийдешніми подорожами і поїздками. Вирушаючи в дорогу, ми завжди знаходимося у піднесеному настрої, адже попереду нас чекають нові враження і цікаві пригоди. Все це обов’язково буде, якщо не підведе здоров’я.

Погодьтеся, подорож автобусом, поїздом або літаком – це завжди випробування для організму. Не дивно – тривалий час доводиться перебувати в обмеженому просторі і не завжди в зручній позі. У багатьох в зв’язку з цим починаються проблеми із самопочуттям і до місця призначення не всі мандрівники дістаються в хорошій формі. Але цього можна уникнути, заздалегідь підготувавшись.

Які ж проблеми можуть очікувати нас у дорозі?

1. Закачування

Цей стан знайомий кожному п’ятому мандрівникові. Настає слабкість, запаморочення, пробиває холодний піт, обличчя блідне, а найнеприємніше – нудота і блювота, деякі втрачають свідомість.

Всі вище перераховані симптоми знайомі власникам слабкого вестибулярного апарату. Найбільш часто закачування надокучає перевтомленим і людям, які погано виспалися, а також тим, хто веде малорухливий спосіб життя. Запитайте спортсменів про закачування, мало хто з них страждає від цієї проблеми.

Що робити?

Перш за все треба тренувати вестибулярний апарат. Допоможуть спеціальні вправи: нахили, повороти, обертання головою і тулубом. Принесуть користь і кувиркання, заняття на турніку, гойдання на гойдалці.

Якщо ви знаєте за собою таку слабкість, то за кілька годин до відправлення прийміть один з препаратів, що знижує чутливість вестибулярного апарату. Майте при собі в дорозі мінеральну воду (тільки не солодку), кислі напої, м’ятні льодяники.

2. Порушення кровообігу

Затерплі руки, ноги, шия – звичайна справа від тривалого сидіння в одній позі. Особливо це небезпечно для вагітних, літніх і тих, хто страждає варикозним розширенням вен і ожирінням, так як може загрожувати серйозним кровообігом і закупоркою судин тромбом.

Уникнути цього допоможуть еластичні колготи або спеціально розроблені компресійні гольфи. Взуття вибирайте зручне, на низькому каблуці. Перед поїздкою буде корисно прийняти півтаблетки аспірину, він розріджує кров, а от від кави і алкоголю краще відмовитися, так як кров від них стає більш в’язкою, що сприяє застоям.

Радимо більше рухати ногами, шиєю, якщо є можливість, то вставати час від часу і ходити по салону.

3. Метеоризм

У справжнє катування може перетворитися подорож через підвищене утворення газів в шлунку. До цього призводить малорухливість і перепади тиску, особливо для авіапасажирів.

У цьому випадку поради зводяться до відмови від вживання газованих напоїв перед поїздкою, а також від страв з капусти, бобових, солодощів. Корисно буде прийняти кілька таблеток активованого вугілля.

4. Застуда та інфекції

Застуда в подорожі навіть влітку цілком звичайне явище, особливо якщо ви розташуєтеся поруч з відкритим вікном. Це означає, що за кілька тижнів до поїздки треба зміцнити свій імунітет вітамінами. У літаку по можливості вибирайте місця в центральній частині салону, вважається, що там найчистіше повітря, не схильне до зараження мікробами через кондиціонування повітря.

І останні поради:

– перед поїздкою постарайтеся виспатися,

– не варто переїдати, але й на порожній шлунок краще не вирушати,

– сонцезахисні окуляри або світлонепроникна пов’язка допоможуть заснути в дорозі.

Щасливої ​​подорожі!