Як закінчити школу здоровим

Попереду більше десятиліття навчання за партою, радість хороших оцінок і засмучення невдач. Як за такий довгий шлях зберегти здоров’я школяра і, головне, бажання вчитися?

Стрімко пролітають літні дні, наближаючи батьків і школярів до урочистої і водночас хвилюючої дати — 1 вересня. Хтось із наших дітей, набравшись сил за літо, піднімається ще на одну шкільну сходинку, а для багатьох школа стає новим етапом життєвого шляху. Попереду більше десятиліття навчання за партою, радість хороших оцінок і засмучення невдач. Як за такий довгий шлях зберегти здоров’я школяра і, головне, бажання вчитися?

Міністерство охорони здоров’я стверджує, що практично кожен випускник сучасної школи набуває за роки навчання два, а то й три захворювання функціонального характеру. На жаль, діти можуть приносити зі школи не лише оцінки, нові враження, а й безліч захворювань. Щоб сумна статистика не торкнулася вашої дитини, вже з першого класу ви повинні потурбуватися про збереження її здоров’я в школі.

Головні правила збереження здоров’я школяра

На перший погляд, необхідно засвоїти такі основні принципи: режим занять та відпочинку, правильне харчування. Проте школа – це скупчення великої кількості дітей, які щільно контактують між собою, а тому тут легше всього заразитися простудними та іншими інфекціями.

За статистикою, найбільш частими захворюваннями, що вражають дітей, є грип, ГРЗ, стрептококова ангіна, вітрянка, краснуха. Непоодинокими бувають випадки зараження педикульозом і кон’юнктивітом.

Звичайно, неможливо повністю захистити дитину від контакту зі шкідливими бактеріями, але необхідно, принаймні, навчити її уникати їх. А якщо ви організуєте малюкові достатню кількість сну, навчите його регулярно мити руки, забезпечите щоденний поживний сніданок, то його імунітет зуміє впоратися з багатьма заразними хворобами.

Тепер спробуємо розібратися, чому ці три моменти діють настільки чарівним чином.

Сон. Для підтримки міцного імунітету дітям і підліткам необхідний сон тривалістю 9:00. Багато педіатрів наполягають, що сон в забезпеченні нормального імунітету відіграє чи не найголовнішу роль. Помічено, що недолік сну позначається на розумовому і фізичному розвитку дитини, такі діти частіше хворіють. Однак багато школярів недоотримують потрібну кількість сну, а причиною цьому є комп’ютер і телевізор в кімнаті. Саме тому спальня повинна налаштовувати тільки на сон. Щоб дитина звикла прокидатися і засинати в один і той же час, треба почати укладати її таким способом за пару тижнів до початку шкільних занять, це допоможе налаштувати її біологічний годинник і звикнути до розпорядку.

Чистота рук. Перш за все, батьки побоюються, що дитина принесе віруси зі школи. Як відомо, віруси легко передаються через руки. Вони в надлишку присутні в багатолюдних місцях, на поверхні різних предметів. Щоб дістати вірус в свій організм, досить буває піднести руку до лиця. Тому такий простий і старомодний спосіб як регулярне миття рук з милом – найбільш надійний захист від вірусів.

Сніданок. Багато батьків часто недооцінюють сніданок. Однак доведено, що діти, які регулярно одержують повноцінний сніданок, більш активні на уроках, більш сконцентровані і навіть краще поводяться. Разом зі сніданком дитині корисно давати вітамінно-мінеральний комплекс, який стимулює імунітет дитини, підвищує його опірність інфекційним захворюванням.

Ми розповіли про три ключових моментах збереження здоров’я дитини в школі. Але є багато інших факторів, які можуть так чи інакше вплинути на самопочуття малюка: правильне положення за партою, вага портфеля, частий перегляд телевізора, заняття фізкультурою і багато іншого, що повинні помічати турботливі батьки.