Як захиститися від укусу кліща?

Ця стаття для тих, хто любить пікніки і прогулянки в парку. Невід’ємним атрибутом такого відпочинку, на жаль, є кліщі.

Щоб убезпечити себе від нападу кліщів, необхідно дотримуватися певних правил:

-Насамперед, треба добре продумати одяг для пікніка, він повинен бути таким, щоб у кліщів не було ніяких шансів пробратися під нього. Запам’ятайте, що кліщі пересуваються по тілу знизу вгору, тому ретельно заправте штани в шкарпетки, а сорочку в штани. Шию і голову захистіть хусткою, а манжети на рукавах щільно затягніть.

-Одяг краще вибирати світлих тонів, так як на ньому кліщі кращів видно. Вже вдома уважно огляньте все тіло і прийміть душ.

-Кліщі не переносять деякі запахи: лимона, часнику, лаванди, пеларгонії. Можна натертися свіжим соком цих рослин або ароматичними маслами евкаліпта герані.

-Одяг можна обробити приготованим спреєм: 2 ч.л. ароматичної олії, склянку теплої води і 1 ст. л. горілки або спирту. Все злити в пляшечку з пульверизатором і збовтати, а потім обробити шкіру і одяг.

Добре, якщо вам вдалося запобігти нападу кліща. Але якщо кліщ все-таки вп’явся у вашу шкіру і почав пити кров, необхідно вживати заходів. Серед населення існує чимало помилок про те, як правильно витягти кліща. А робити це треба з усією обережністю, так як ця кровоссальна комаха є переносником таких небезпечних захворювань як кліщовий енцефаліт і бореліоз.

Багато хто вважає, що кліщі дуже живучі, а тому розчавити їх неможливо. Йдеться про кліщів-термінаторів. Насправді розчавити кліща можна, але не варто цього робити, бо не можна допускати попадання вмісту кліща на ранки і слизові.

Є думка, що кліщ легко видаляється за 10 секунд звичайним пінцетом. Варто намазати його маслом або гасом, і справу зроблено. Але такий метод збільшує ризик зараження бореліозом. Найоптимальніший спосіб видалення – охопити кліща петлею з грубої нитки і капнути вазеліну або машинного масла. Вже через 5 хвилин можна періодично потягувати за нитку, але без фанатизму. Попередження: процес може зайняти хвилин 15-20.

Енцефаліт, переносником якого є кліщ, багато хто вважає смертельним захворюванням, від якого помирає кожен третій вкушений. Насправді захворює один із сотні укушених, а якби вмирав кожен третій, то смертність досягла б декількох десятків тисяч на рік – це вже епідемія.

Існує вакцина від енцефаліту, яка надійно захищає від зараження. Звичайно, після вакцинації можна не побоюватися енцефаліту, але треба пам’ятати, що кліщ є переносником й інших захворювань.

До речі, є люди, які купують страховки від кліщового енцефаліту, при цьому вони не роблять щеплення від кліщового енцефаліту.

Після того, як вам вдалося витягти кліща, протягом чотирьох днів обов’язково зверніться до лікаря, а самого кліща здайте в лабораторію на обстеження.

Якщо вас укусив кліщ і ви маєте підозру на можливість зараження бореліозом, ми готові вам допомогти. Здайте аналіз на бореліоз в нашій клініці для вчасного виявлення та відповідного лікування.