Як взяти себе в руки під час ПМС?

Абревіатура «ПМС» часто сприймається як лайка, особливо серед чоловіків. Якщо з подругою, дружиною, начальницею стає важко домовитися, якщо чоловік стикається з хвилею сліз і крику, все це списується на передменструальний синдром.

Дійсно, чоловіки, як правило, вважають періодичні зміни жіночого характеру проявом примх, в той час як жінки страждають від перепадів настрою, змін харчових звичок із завидною регулярністю — раз на місяць. Багато хто змирився з таким положенням і вважає, що «така жіноча доля — треба терпіти, так як засобів від ПМС не існує». Але протягом вже багатьох років лікарі допомагають жінкам успішно подолати прояви передменструального синдрому.

ПМС являє собою сукупність психічних, фізичних і емоційних симптомів, якими раз на місяць страждають 80% жінок. За твердженнями вчених, існує більше 150 різних симптомів ПМС. Деякі жінки переносять ПМС легко і навіть не помічають його, але для когось це справжня проблема.

Причини ПМС

Точна причина ПМС досі невідома. Але вчені схильні звинувачувати в усьому гормони. Надмірні коливання гормонів у цей період здатні викликати найрізноманітніші симптоми. Викид гормонів може бути викликаний особливостями організму, деякими захворюваннями і різкою зміною клімату. Інтенсивність ПМС залежить і від багатьох інших факторів: наприклад, способу життя, в першу чергу, маються на увазі шкідливі звички, зайва вага, фізична активність і навіть кількість випитої кави і стресів. Крім того, ПМС властива спадковість.

У кожної жінки ПМС відбувається по-своєму: хтось просто може відбутися легким головним болем, у когось це підвищена дратівливість, хтось готовий з’їсти весь шоколад в кондитерському відділі, а хтось – поміняти разом весь гардероб або шпалери в кімнаті. Одним словом, варіантів – сотні, і можна лише дивуватися здібностям природи дарувати кожній жінці її власний ПМС.

Чи можна позбутися ПМС?

Хоч протягом століть ПМС вважалися нормою жіночої поведінки, але зараз лікарі кажуть, що його потрібно тримати під контролем і можна звести його прояви до мінімуму. А боротися з ПМС потрібно не тому, що «примхлива» жінка доставляє масу незручностей чоловікові, колегам, близьким, але й тому, що гормональний дисбаланс негативно може відбитися на здоров’ї і є передвісником патологічного клімаксу.

Методи боротьби з ПМС

1. Навчитися розслаблятися. Але це не означає, сходити в кафе або на дискотеку. Йдеться про вміння повсякденно позбавлятися від стресів.

2. Помірне вживання кофеїновмісних напоїв.

3. Здоровий повноцінний сон, здорова їжа з достатнім вмістом білків, клітковини і вуглеводів.

4. Вживання достатньої кількості рідини.

5. Регулярна фізична активність: фітнес, йога чи інший вид спорту.

Увага! Все це потрібно проробляти постійно, протягом життя, а не тільки в періоди наближення критичних днів.

Але якщо і це не допомагає, то фахівці порекомендують вам гормональну контрацепцію, яка володіє і лікувальними ефектами. Але для цього обов’язково необхідна консультація лікаря.