Як витягти скалку у дитини?

Кожен з нас хоч раз у житті стикався з такою проблемою як скалка. Всі ми знаємо, наскільки це неприємно, особливо якщо заноза пішла під шкіру і дістати її вельми складно. Але одна справа самому рятуватися від занози, а інше, коли постраждала дитина. Що робити в такому випадку?

Безболісно, ​​швидко і правильно витягнути скалку у дитини — завдання не з простих.

Часто засмучена і розгублена мама починає гарячково хапатися то за голку, то за пінцет, то за валеріанові краплі для себе.

Щоб операція «Заноза» пройшла успішно, необхідно, перш за все, заспокоїтися самим батькам і не хвилювати «пораненого». Постарайтеся дитині не показувати нічого з арсеналу «інструментів для тортур», здатного налякати і дорослого. Також не обманюйте дитини, закликаючи її до мужності, краще чесно попередьте про хворобливість майбутньої процедури.

Якщо біль гостра і ви бачите, що розміри застряглої під шкірою деревинки досить значні, краще зверніться за допомогою в найближчий медпункт. Але якщо заноза невелика і не доставляє сильного болю, то можна спробувати впоратися підручними засобами.

Перш ніж преступити до операції, треба розм’якшити шкіру. Для цього можна використовувати шматочок алое або зробити ванночку з теплої підсоленої води. Постарайтеся відволікти дитину від маніпуляцій, включивши їй мультик або підсунувши улюблену іграшку.

Інструменти, якими ви збираєтеся орудувати, голку або пінцет, потрібно для початку знезаразити. Для цього протріть їх голкою, а потім потримайте над полум’ям сірника. Це допоможе уникнути небажаних наслідків. Потім постарайтеся акуратно потягнути скалку за кінчик, трохи надірвавши над нею шкіру за допомогою голки або пінцета. Обробіть ранку і заклейте пластиром.

Якщо скалка засіла у самої поверхні шкіри, «знавці» рекомендують щільно приклеїти до пораненого пальчику скотч або липку стрічку, а потім різко смикнути, — є ймовірність витягнути за приклеєний кінчик скалку.

Якщо місце, де засіла скалка, вже встигло запалитися, почервоніти і почав утворюватися нарив, то народна медицина пропонує накласти глину, розведену з водою, або сир. Це допоможе зняти запалення і витягне гній.

Скалку з-під нігтя допоможе витягнути іхтіолова мазь. На ніч намажте палець маззю, а на ранок скалка вийде.

Якщо ніяким підручним засобам скалка не піддається, то на ніч прив’яжіть шкурку банана м’якою стороною, а вранці скалка може вийти на поверхню, залишиться тільки «допомогти» їй пінцетом і змастити ранку йодом.