Як виховати щасливу дитину?

Що таке щастя? Відповідь на це питання у кожного з нас своя. Але те, що свобода – це запорука щастя, погодяться всі. Коли народжується дитина, мама і тато більше всього на світі бажають їй щастя. Але як саме виростити людину щасливою, знають, на жаль, не всі.

Головним завданням батьків є виростити вільно мислячу, зі своїми поглядами на світ особистість. Як тільки малюк починає розмовляти, він всіляко намагається донести до батьків: «я людина і хочу бути щасливою», тобто – вільною.

Бажання отримати більше свободи

Прагнення до свободи у кожного з нас закладено буквально з народження, а може, й раніше. Дитині стає тісно в утробі матері, і вона звільняється від дискомфорту.

Уже в перші дні після появи на світ у дитини можна спостерігати процес мислення. Вона вивчає оточуючих її людей, дуже скоро починає пізнаватися маму. Найчастіше перша посмішка адресована саме мамі. Малюк простягає ручку, щоб познайомитися з першою іграшкою. Все це він може зробити самостійно, ще будучи зовсім крихіткою. Від батьків потрібно всього лише підтримувати дитину в її починаннях, сприяти прагненню відкривати і шукати, але не нав’язливо, щоб це прагнення не пропало.

Важливість свободи вибору

Свобода вибору дуже важлива для щастя людини, а тому повинна виховуватися з раннього дитинства. Батьки повинні навчитися рахуватися з думкою дитини. Уже «з пелюшок» малюк починає вибирати, до кого на ручки він хоче піти, їсти зараз чи через годину, пограти або поспати. У віці близько двох років, дитина може вже вибрати, зелену шапочку надіти або синю. Його можна запитати, що він хоче з’їсти на вечерю, і він з радістю поділиться своїми уподобаннями. Це не означає, звичайно, що з усіх питань слід радитися з маленьким членом сім’ї, але треба привчати його робити вибір самостійно.

Свої погляди на світ у дитини формуються в творчості. В процесі занять та ігор з дитиною треба намагатися займати позиції не керівника, а співробітника або помічника. Адже творчість – це сфера, в якій дитина може себе відчути максимально вільною. Завжди давайте дитині вибір: наприклад, малювати пальчиковими фарбами або пензликом, олівцями, фломастерами.

Такий метод виховання зробить дитину більш впевненою у своїх силах, і з плином часу вона все менше і менше буде потребувати допомоги з боку дорослих. А звичка самому приймати правильні рішення виведе її на шлях, що веде до щасливого життя!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.