Вода – невід’ємний елемент життя. Щоб наш організм нормально функціонував, його необхідно забезпечувати достатньою кількістю води. Але проблема в тому, що чиста вода в наші дні – поняття відносне. Пити сиру з-під крана мало хто наважується, купувати бутильовану в магазинах, по-перше, не всім по кишені, по-друге, можна також сперечатися про її чистоту.
Більшість людей вчиняє просто – кип’ятять воду з водопроводу і безбоязно використовують. Але фахівці стверджують, що кип’ятіння не тільки не знищує всі мікроби, але й не прибирає важкі метали, пестициди, гербіциди, нітрати і нафтопродукти. Тому кип’ятіння для очищення води, на жаль, недостатньо. Крім того, в процесі кип’ятіння у воді знищуються такі корисні речовини, як кальцій і магній.
Найпростіший спосіб очищення води – відстоювання. Воду відстоювати потрібно не менше 6-7 годин, а тільки потім використовувати. На дні посуду, в якій відстоюється вода, будуть осідати шкідливі для організму хімічні сполуки, солі, важкі елементи, хлорка. Тому третина води з посуду, що залишилася, необхідно виливати.
В останні роки в продажу з’явилися спеціальні фільтри для очищення води. Для цієї мети найбільше підходять ті фільтри, в яких використовується комбінація адсорбційної та іонообмінної технологій, що дозволяє максимально очищати воду.
Але експерти стверджують, що часто від фільтрації вода може стати ще гірше. Особливо це стосується сорбційних фільтратів. У них вода проходить через сорбент, як правило, це активоване вугілля, який затримує мікроорганізми і органіку. Але користуватися цим фільтром потрібно постійно. Якщо ж фільтром не користуватися місяць, то в ньому швидко розмножуються мікроорганізми, пожираючи адсорбовану органіку. Це попередження для тих, хто, приїхавши з відпустки, вирішив попити чистої водички, а отримає повний стакан мікробів. Такі «застояні» фільтри потрібно промивати протягом кількох годин.
При цьому фахівці виступають різко проти подібних пристроїв, аргументуючи це тим, що ресурс в них, найчастіше, закінчується набагато раніше, ніж обіцяє виробник. Крім того, в фільтрах протікають природні фізіологічні процеси, накопичуються мікроорганізми, які виділяють продукти життєдіяльності. В результаті такі фільтри ще більше забруднюють воду.
Серед людей, які сумлінно ставляться до свого здоров’я, вельми популярні природні джерела. Вони стають місцем громадського водопою, біля яких шикуються черги з банками, пляшками і бідончиками. Але дослідивши цю воду, експерти виявили в ній хром, кадмій, ртуть, свинець та інші небезпечні сполуки, в тому числі нафтопродукти і навіть сечу. Тому пити таку воду не треба!
Ось і виходить, що єдиний прийнятний спосіб очищення води залишається відстоювання. До речі, при кип’ятінні води, її необхідно знімати з вогню відразу в момент закипання, тим більше, не кип’ятити воду повторно, інакше від тривалого кип’ятіння вона стає «мертвою», якраз такою, яка згадується в російських народних казках.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.