Все живе на Землі підкоряється ритму, в тому числі і організм людини. Медичні дані показують, що в нашому організмі підпорядковуються ритму 50 різних фізіологічних процесів, у тому числі і робота мозку, нервової системи, скорочення м’язів, биття серця. Психологи стверджують, що насправді все йде ще складніше: люди відрізняються здатністю підтримувати ритм і дотримуватися режиму.
Такі люди з легкістю встають і лягають спати, їдять в один і той же час, ніколи не спізнюються, встигають виконати все намічене на день. Так, для деяких це звичка, що встановилася з дитинства, але для інших — внутрішня здатність і координація. Таких людей прийнято називати «ритміками».
Але є і їх повна протилежність — «дизрітмікі». Це люди, які завжди стараются дотримуватися режиму, тому що без нього вони себе і відчувають недобре. Але у них нічого не виходить, так як їх організм не бажає перебувати в укладених рамках. Звичайно, їх організм теж має свій ритм, проте він занадто складний і мінливий. Приборкати такий організм вкрай складно, його неможливо контролювати і складно передбачити. Так, сьогодні у них немає апетиту, а завтра вони відрізняються звірячим апетитом. Дві ночі вони мучаться від безсоння, а потім можуть проспати цілу добу.
Хоча не можна сказати, що всі люди діляться тільки на ритміків і дизрітміків. Це крайнощі. Звичайні люди знаходяться між ними, комусь ближче один полюс, комусь — інший.
Як, наприклад, проходить для кожного з них звичайний робочий день? Ритміки переносять його спокійно, полуритміки — середньо, а для дизрітміків — це повна катастрофа. Якщо вони змушені підкорятися не власним внутрішнім ритмам, а зовнішнім ритмам навколишнього середовища, то почувають себе дуже погано. Але якщо вони і цим ритмам не підкоряються, то їм теж погано, тому що вони відчувають своє роз’єднання із суспільством. При цьому їх нездатність підкорятись загальному ритму життя зовсім не говорить про їх ущербність. Це всього лише їх особливість, а по якомусь іншому критерію вони можуть багато в чому перевершувати інших людей.
Якщо ви помітили в собі ознаки дизрітміка, вам не варто встановлювати жорсткий режим і дотримуватися чіткого плану. Краще дотримуватися того ритму, який диктує ваш організм, а вже під нього підлаштовувати розклад вашого життя і роботи. Тобто вам потрібна максимальна гнучкість. Прислухайтеся до свого організму, спіть і їжте, коли він захоче того. Можливо, з часом ритми вашого організму зміняться і стануть більш скоординованими.
Бажаємо вам отримувати задоволення від кожного прожитого дня і жити у відповідності зі своїм ритмом!